News

Dyrektor studia id Software chciałby rozpocząć prace nad Rage 3 jak najszybciej

therionee, 16.05.2019 14:10 0

Rage 2 okazało się sukcesem i zostało lepiej przyjęte zarówno przez krytyków, jak i graczy.

 

 

Tim Willits, dyrektor studia ID Software, w rozmowie z The Hollywood Reporter podkreślił, że jest bardzo podekscytowany możliwościami marki Rage i chciałby, by jego studio oraz Avalanche jak najszybciej rozpoczęli prace nad Rage 3. Wyjaśnił również, w jaki sposób doszło do współpracy:

- Rage 2 jest silnie inspirowane Mad Maksem. Nawet kiedy pracowaliśmy nad pierwszym Rage, tworzyliśmy postapokaliptyczny świat z pojazdami i walką, w naturalny sposób ciągnęło nas do filmów, które inspirowały nas za młodu. Rage ukazało się w 2011, a Fury Road pojawiło się później i mógłbym przysiąc, że niektórzy bandyci z Fury Road zostali bezpośrednio wzięci z naszej gry. Myślę, że inspiracje są powszechne. Avalanche stworzyło grę Mad Max, więc idealnie nadawało się do pracy nad Rage 2.

- Bardzo podobały nam się gry Just Cause od Avalanche, a kiedy je wydano, Avalanche zaczęło szukać nowych projektów, nad którymi mogłoby pracować. Ci ludzie mogli zająć się czymkolwiek, ale byli wielkimi fanami Rage, id i Bethesdy. Praca z Avalanche była niezwykle przyjemna. Kierują się taką samą filozofią przy projektowaniu gier. Mam nadzieję (że powstaną kolejne gry z serii Rage w przyszłości). Zawsze lubiliśmy tę markę, ponieważ ma zabawne założenia. Możemy robić co nam się żywnie podoba. Kiedyś rozmawialiśmy o jeździe na gigantycznych karaluchach. Ta seria jest szalona, zabawna, ekscytująca i mam nadzieję, że stworzymy trzecią odsłonę tak szybko, jak to możliwe.

Więcej o Rage 2 dowiecie się z naszej recenzji.


Zamów grę Rage 2 – wersja cyfrowa na PC w sklepie Sferis.pl

Zamów grę Rage 2 – Edycja Deluxe – wersja cyfrowa na PC w sklepie Sferis.pl

Zamów grę Rage – wersja cyfrowa na PC w sklepie Sferis.pl

najnowsze