News

EA po cichu okroiło program tegorocznego EA Play

LM, 14.05.2019 12:40 0

Wygląda na to, że nowinek nie wystarczy na dwa dni pokazów.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że podczas tegorocznego E3 w Los Angeles firma Electronic Arts nie poprowadzi specjalnej konferencji prasowej, która zwykle towarzyszyła i otwierała sezon na wysyp wszelkich informacji dla fanów elektronicznej rozrywki. Zamiast tego podczas EA Play 2019 mieliśmy otrzymać dwa dni streamów poświęconych wszelkim nowinkom w portfolio EA, ale okazuje się, że nawet na to nie mamy co liczyć.

W informacji towarzyszącej uruchomieniu sprzedaży biletów na EA Play dowiedzieliśmy się, że wszystkie nowości zostaną zaprezentowane w sobotę 9 czerwca. Najmocniejszym punktem dnia będzie z pewnością upublicznienie pierwszych fragmentów rozgrywki z zaplanowanej na listopad gry Star Wars Jedi: Fallen Order, ale z pewnością pojawi się sporo ciekawostek dla fanów Apex Legends, serii The Sims czy gier sportowych. Oczywiście uczestnicy EA Play 2019 będą mogli bawić się przez całe dwa dni, ale główne show okrojono do dnia rozpoczynającego imprezę.

Cóż, nie da się ukryć, że wielcy wydawcy powoli szukają nowych form na dotarcie do swoich grup docelowych. Chociaż wydaje się, że wykorzystywany przez Nintendo (a od niedawna także Sony) format krótkich, skondensowanych i wypełnionych nowinkami prezentacji, może z czasem umniejszyć znaczenie wielkich imprez, to zapewne jeszcze przez lata kalifornijskie Los Angeles będzie zamieniać się na kilka dni w najważniejsze miejsce dla wszystkich fanów gier wideo.


Fanów gier z portfolio Electronic Arts z pewnością zainteresuje bogata oferta wydawcy w sklepie Sferis.pl.

najnowsze