News

Dwarf Fortress jedną z najbardziej pożądanych gier na Steam

Małgorzata Trzyna, 10.05.2019 11:57 0

Gra od lat jest dostępna bezpłatnie (można wpłacać datki), ale to nie przeszkadza graczom w dodawaniu jej do listy życzeń na Steam.

Dwarf Fortress, łączące cechy gier strategicznych i roguelike, od 2006 roku jest dostępne za darmo na Windows, Linux i Mac. W grze kontrolujemy osadę krasnoludów lub sterujemy jedną postacią w trybie przygodowym. Przed rozpoczęciem zabawy generowany jest świat (kontynenty, miasta, osady itp.) oraz historia. Całość wyświetlana jest w tekstowym trybie graficznym: znaki o różnych kolorach odpowiadają różnym obiektom i postaciom.

Zapowiedź Dwarf Fortress w wersji premium (z normalną grafiką) spotkała się z entuzjazmem fanów. Tytuł ten jest w pierwszej dziesiątce gier najczęściej dodawanych do listy życzeń na Steam, plasuje się tuż za A Plague Tale: Innocence (z numerem 9) i przed Hollow Knight: Silksong (na miejscu 11). Najwyższe miejsca na liście zajmują, oczywiście, duże tytuły, jak Halo: The Master Chief Collection, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 czy Total War: Three Kingdoms.

Dzięki wsparciu dla modów będzie można łatwo dostosować grę do własnych upodobań. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy Dwarf Fortress będzie można kupić na Steam.

Porównanie obu wersji Dwarf Fortress znajdziecie na załączonym wideo:

najnowsze