News

Rage 2 nie wiąże się ściśle z pierwszą częścią. Gra już w złocie

Patryk Purczyński, 07.05.2019 17:35 2

- Zależało nam na wyraźnym oddzieleniu drugiej od pierwszej części Rage'a, zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły - utrzymuje Tim Willits.

Avalanche Studios i id Software zakończyły prace nad Rage 2 - ogłosiła Bethesda Softworks. Tym samym gra osiągnęła status gold, a jej premiera, zaplanowana na 14 maja, jest niezagrożona. Twórcy zaznaczają, że tytuł został stworzony jako integralna całość, która nie wymaga znajomości pierwszej części. - Akcja Rage 2 toczy się 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w Rage'u - przypomina Tim Willits.

- Jeśli nie grałeś w oryginalnego Rage'a, nie martw się. Przypominamy opowiedzianą w nim historię. Tak naprawdę to zależało nam na wyraźnym oddzieleniu drugiej od pierwszej części, zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły. Grasz jako ktoś zupełnie inny. Wcielasz się w Walkera. Daliśmy ci prawdziwe imię, mówisz. Możesz grać jako męska lub żeńska wersja Walkera. Mieszkasz w osadzie zwanej Vineland - podkreśla dyrektor id Software.

Rage 2 rozpocznie się od ataku na osadę. Tam gracze poznają podstawowe mechanizmy. Właściwa rozgrywka, jak twierdzi Willits, rozpocznie się jednak dopiero gdy gracze opuszczą Vineland i udadzą się na pustkowia. - Tam poznasz pewnych bohaterów, z którymi będziesz współpracował by ostatecznie rozprawić się z Authority - dodaje.

Produkcja Avalanche Studios zmierza na Xboksa One, PlayStation 4 i pecety. Właściciele tej ostatniej platformy ostatnio poznali wymagania sprzętowe. Gra dostępna jest w ofercie sklepu sferis.pl.

najnowsze