News

Rage 2 nie wiąże się ściśle z pierwszą częścią. Gra już w złocie

Patryk Purczyński, 07.05.2019 17:35 2

- Zależało nam na wyraźnym oddzieleniu drugiej od pierwszej części Rage'a, zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły - utrzymuje Tim Willits.

Avalanche Studios i id Software zakończyły prace nad Rage 2 - ogłosiła Bethesda Softworks. Tym samym gra osiągnęła status gold, a jej premiera, zaplanowana na 14 maja, jest niezagrożona. Twórcy zaznaczają, że tytuł został stworzony jako integralna całość, która nie wymaga znajomości pierwszej części. - Akcja Rage 2 toczy się 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w Rage'u - przypomina Tim Willits.

- Jeśli nie grałeś w oryginalnego Rage'a, nie martw się. Przypominamy opowiedzianą w nim historię. Tak naprawdę to zależało nam na wyraźnym oddzieleniu drugiej od pierwszej części, zarówno pod względem rozgrywki jak i fabuły. Grasz jako ktoś zupełnie inny. Wcielasz się w Walkera. Daliśmy ci prawdziwe imię, mówisz. Możesz grać jako męska lub żeńska wersja Walkera. Mieszkasz w osadzie zwanej Vineland - podkreśla dyrektor id Software.

Rage 2 rozpocznie się od ataku na osadę. Tam gracze poznają podstawowe mechanizmy. Właściwa rozgrywka, jak twierdzi Willits, rozpocznie się jednak dopiero gdy gracze opuszczą Vineland i udadzą się na pustkowia. - Tam poznasz pewnych bohaterów, z którymi będziesz współpracował by ostatecznie rozprawić się z Authority - dodaje.

Produkcja Avalanche Studios zmierza na Xboksa One, PlayStation 4 i pecety. Właściciele tej ostatniej platformy ostatnio poznali wymagania sprzętowe. Gra dostępna jest w ofercie sklepu sferis.pl.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.