Marka 10 Crowns powraca na ręce studia Mohawk Games, twórców Offworld Trading Company

LM
2019/04/29 12:31

Pokłosia fatalnej premiery OVERKILL's The Walking Dead ciąg dalszy.

Kolejny krok mający ochronić firmę Starbreeze przed totalną katastrofą. Wydawca poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że nabyte przez niego prawa wydawnicze do zapowiedzianej w lutym minionego roku strategii 4X 10 Crowns powróciły do deweloperów z Mohawk Games. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że firma współfinansowała produkcję rzeczonej gry, a odpowiedzialne za 10 Crowns Mohawk zwróci jej poniesione wydatki.

Marka 10 Crowns powraca na ręce studia Mohawk Games, twórców Offworld Trading Company

Przypomnijmy, że 10 Crowns to osadzona w historycznych realiach strategia 4X produkowana przez studio Mohawk Games, które zasłynęło strategią ekonomiczną Offworld Trading Company. Na jego czele stoją główny projektant Civilization IV Soren Johnson oraz dyrektor artystyczny Civilization V Dorian Newcom. Data premiery tytułu nie została jeszcze ujawniona, a w ostatnim czasie deweloperzy zbierają zgłoszenia do zamkniętych testów alfa 10 Crowns.

GramTV przedstawia:

Wracając do Starbreeze, nie da się ukryć, że wydawca po nieudanej premierze OVERKILL's The Walking Dead wpadł w niemałe kłopoty finansowe. Pecetowe wydanie gry spotkało się z masą krytyki, a Skybound cofnęło licencję na wykorzystanie Żywych Trupów, przez co konsolowe wydania wylądowały w koszu. Ostatecznie Starbreeze musiało już pozbyć się praw do System Shock 3.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!