News

Przygotujcie się na wyścigi ciężarówek - nadjeżdża FIA European Truck Racing Championship

Małgorzata Trzyna, 26.04.2019 14:59 1

Już niebawem wszyscy gracze będą mogli przeżywać emocje podczas wyścigów maszynami o mocy nawet 1000 KM.

FIA oficjalnie rozpoczęła serię European Truck Racing Championship (ETRC) w 1985 roku. Wyścigi tirów, a właściwie ciągników siodłowych, przyciągnęły rzesze fanów, którzy z roku na rok z coraz większym zainteresowaniem śledzą poczynania zawodowych kierowców ujarzmiających maszyny o mocy nawet 1000 KM. Rywalizacja toczy się na największych torach: Le Mans, Nürbürgring, Misano czy Hungaroring. Niebawem każdy gracz będzie mógł wziąć udział w rywalizacji w zaciszu swego domu - już w lipcu ukaże się oficjalna symulacja wyścigów ETRC, FIA European Truck Racing Championship.

FIA European Truck Racing Championship zaoferuje nowe doświadczenia fanom gier wyścigowych oraz symulatorów jazdy samochodami ciężarowymi. Prowadzenie 5-tonowej maszyny zapewni zupełnie inne wrażenia niż jazda samochodem wyścigowym czy motocyklem. Gracze będą musieli opanować specjalne techniki prowadzenia, pamiętać o prawach fizyki i różnych zachowaniach poszczególnych trucków, specjalnych karach i ręcznym zarządzaniu 200-litrowym zbiornikiem wody, który pozwala chłodzić hamulce i uniknąć przegrzania.

Do wyścigu na torze stanie 12 ciężarówek, które powalczą o zwycięstwo w systemie czterech sprintów po 45 km każdy. Na graczy czekają epickie trasy w Europie i Stanach Zjednoczonych. FIA European Truck Racing Championship działa na KT Engine, dostosowanym do symulacji wyścigów (WRC, TT Isle of Man, V-Rally). Gra zmierza na PC, PS4, Xboksa One i Nintendo Switch.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.