News

World War Z ze świetnymi wynikami - jak dotąd sprzedano milion sztuk gry

Małgorzata Trzyna, 24.04.2019 14:03 0

Zainteresowanie niszczeniem hord nieumarłych nadal jest niemałe.

World War Z to kooperacyjna strzelanka od Saber Interactive, w której walczymy z ogromnymi hordami zedów, oparta na powieści i filmie o tym samym tytule. Gra debiutowała w ubiegłym tygodniu i jak dotąd sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy na wszystkich platformach na całym świecie. W ten sposób znalazła się na pierwszym miejscu na liście najbardziej rozchwytywanych gier (w wersjach pudełkowych) w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając The Division 2. The Division 2 spadło na miejsce trzecie, na drugim uplasowała się FIFA 19.

Wynik World War Z jest lepszy niż Saber Interactive zakładało - zwłaszcza, że wydaje się, iż moda na zombie już minęła. Gra radzi sobie bardzo dobrze poza Stanami Zjednoczonymi - nabywcy z USA to tylko 25 procent wszystkich graczy, którzy sięgnęli po grę. Wersja na PC (tymczasowo ekskluzywna dla Epic Games Store) sprzedaje się równie dobrze, jak wersje konsolowe.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.