Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery

LM
2019/04/24 13:31
0
0

Twórcy podzielili się także garścią statystyk związanych z dokonaniami graczy.

Dokładnie rok temu na światowy rynek trafiła najnowsza gra polskiego 11 bit studios – strategia z silnie zarysowanymi elementami walki o przetrwanie zatytułowana Frostpunk. Tytuł swięcił tryumfy już w ciągu kilku pierwszych dni po premierze, ale dopiero teraz twórcy pochwalili się garścią konkretów, które pokazują rozmiary sukcesu warszawskiej ekipy.

Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery

Okazuje się, że po Frostpunk do tej pory sięgnęło ponad 1,4 miliona graczy z niemal całego świata – twórcy zdradzili, że tytuł trafił do 191 państw spośród 195 sklasyfikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. 3 kopie gry powędrowały nawet do położonej na Małych Antylach Aruby i chociaż jedna z nich została zrefundowana, to twórcy i tak mają powody do zadowolenia, bo trzyletni proces deweloperski gry udało się sfinansować już w ciągu 66 godzin od rynkowego debiutu pecetowej wersji Frostpunk. Przypomnijmy, że dzięki temu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami deweloperów, wszystkie popremierowe dodatki do Frostpunk są udostępniane bezpłatnie.

GramTV przedstawia:

Przy okazji poznaliśmy wybrane statystyki związane z dokonaniami fanów Frostpunk. Okazuje się, że niespełna 44% graczy ukończyło główną kampanię fabularną, średnia populacja miast graczy wynosi 300 mieszkańców, a zaledwie 0,3% graczy przetrwało co najmniej 100 dni, grając na najwyższym poziomie trudności. Upublicznione przez twórców infografiki załączyliśmy poniżej.

Tymczasem warto przypomnieć, że zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, jeszcze tego lata Frostpunk ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!