News

Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery

LM, 24.04.2019 13:31 0

Twórcy podzielili się także garścią statystyk związanych z dokonaniami graczy.

Dokładnie rok temu na światowy rynek trafiła najnowsza gra polskiego 11 bit studios – strategia z silnie zarysowanymi elementami walki o przetrwanie zatytułowana Frostpunk. Tytuł swięcił tryumfy już w ciągu kilku pierwszych dni po premierze, ale dopiero teraz twórcy pochwalili się garścią konkretów, które pokazują rozmiary sukcesu warszawskiej ekipy.

Okazuje się, że po Frostpunk do tej pory sięgnęło ponad 1,4 miliona graczy z niemal całego świata – twórcy zdradzili, że tytuł trafił do 191 państw spośród 195 sklasyfikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. 3 kopie gry powędrowały nawet do położonej na Małych Antylach Aruby i chociaż jedna z nich została zrefundowana, to twórcy i tak mają powody do zadowolenia, bo trzyletni proces deweloperski gry udało się sfinansować już w ciągu 66 godzin od rynkowego debiutu pecetowej wersji Frostpunk. Przypomnijmy, że dzięki temu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami deweloperów, wszystkie popremierowe dodatki do Frostpunk są udostępniane bezpłatnie.

Przy okazji poznaliśmy wybrane statystyki związane z dokonaniami fanów Frostpunk. Okazuje się, że niespełna 44% graczy ukończyło główną kampanię fabularną, średnia populacja miast graczy wynosi 300 mieszkańców, a zaledwie 0,3% graczy przetrwało co najmniej 100 dni, grając na najwyższym poziomie trudności. Upublicznione przez twórców infografiki załączyliśmy poniżej.

Tymczasem warto przypomnieć, że zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, jeszcze tego lata Frostpunk ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

najnowsze