News

God of War otrzyma pełnometrażowy film zakulisowy – Raising Kratos

LM, 23.04.2019 18:10 0

Premiera jeszcze w tym roku na YouTube marki PlayStation.

Jeśli należycie do grona miłośników jednej z najlepszych (moim zdaniem najlepszej) i zarazem najbardziej utytułowanej gry minionego roku – God of War od studia Santa Monica, to mamy dla Was dobre wieści. Już niedługo dowiemy się nieco więcej o procesie deweloperskim rzeczonego tytułu – Sony zapowiedziało Raising Kratos, czyli pełnometrażowy film dokumentalny poświęcony przebiegowi prac nad nowym podejściem do marki God of War i zarazem produkcji wydanej w kwietniu minionego roku gry.

Na załączonym do wiadomości zwiastunie możemy rzucić okiem na wybrane sesje motion capture i wszechobecnego Cory’ego Barloga, który pełnił funkcję reżysera nowego God of War. Nie wskazano, jak długie będzie Raising Kratos, ani kiedy trafi do sieci, ale pewne jest, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Nie da się ukryć, że kompletne zrewidowanie całej marki na potrzeby nowego miejsca akcji, bohaterów i zupełnie innego ujęcia postaci Kratosa było ryzykownym ruchem ze strony Sony Interactive Entertainment, ale jak widać, opłaciło się w zupełności. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w God of War, to przypominamy, że tytuł dostępny jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4, a pod tym adresem znajdziecie naszą recenzję gry.

Fanów materiałów zza kulis God of War może zainteresować także wystąpienie Barloga podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference, podczas którego ujawnił m.in. dlaczego chciałby mieć literki „s” w nazwisku, jakie sformułowanie jest kluczem do skarbca Sony i czym zajadał się podczas E3 2016 sam Hideo Kojima.

najnowsze