News

Rockstar Games już w 2017 roku pracowało nad GTA 6?

LM, 19.04.2019 10:44 1

Jeden z byłych pracowników studia, twórca m.in. Red Dead Redemption II, oznaczył grę w swoim życiorysie.

Od rynkowego debiutu najnowszej odsłony kasowej serii studiów Rockstar Games – Grand Theft Auto V – minęło już niemal sześć lat, więc nie powinno nas dziwić, że fani marki coraz częściej poruszają temat kontynuacji. Tej na przeszkodzie mogły oczywiście stanąć wytężone prace nad kolejną częścią westernowej serii Red Dead, ale okazuje się, że Rockstar mógł prowadzić z powodzeniem oba projekty jeszcze w 2017 czy na początku 2018 roku.

Bibin Michael, czyli artysta modeli w środowisku 3D oraz były pracownik Rockstar Games, oznaczył w swoim życiorysie, że od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 roku pracował w indyjskim Banglore jako młodszy spec od pojazdów i zajmował się szkicami koncepcyjnymi bazującymi na rzeczywistych autach, na potrzeby aktualizacji do Grand Theft Auto V oraz nadchodzącego Grand Theft Auto VI.

Oczywiście samo powstanie Grand Theft Auto VI, biorąc pod uwagę zyski wygenerowane przez najnowszą odsłonę, jest raczej pewne, ale być może nie będziemy musieli czekać na nie przez najbliższą połowę dekady. Wprawdzie tak drobna wzmianka w CV pracownika nie oznacza jeszcze, że proces deweloperski GTA 6 trwa w najlepsze, a wskazuje raczej, że Rockstar od dłuższego czasu mogło działać w tej sprawie.

Cóż, pozostaje oczekiwać na kolejne doniesienia, a tymczasem powoli zbliżamy się do 22 kwietnia, który według ostatnich przecieków, ma być dniem zapowiedzi pecetowego Red Dead Redemption II na Epic Games Store. Jeśli faktycznie pojawią się oficjalne konkrety w tej sprawie, to z pewnością Was poinformujemy.

najnowsze