News

Microids zapowiedziało remake XIII – kultowego FPS-a z 2003 roku

LM, 19.04.2019 15:45 0

Mamy zwiastun, datę premiery i pierwsze konkrety.

Firma Microids ogłosiła, że wydana w 2003 roku pierwszoosobowa strzelanina XIII jeszcze w tym roku doczeka się pełnoprawnego remake’u. Ten zmierza na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch z datą premiery zaplanowaną na 13 listopada. Przy okazji omawianych doniesień w sieci pojawił się pierwszy zwiastun odnowionego XIII oraz garść konkretów związanych ze stopniem usprawnień wobec klasycznego buildu.

Remake XIII przygotuje PlayMagic, które zamierza nie tylko pochylić się nad oprawą audiowizualną tytułu, ale wprowadzi też szereg usprawnień w mechanice rozgrywki, które mają przybliżyć zabawę w remake’u do współczesnych standardów. Oczywiście wszystkie modernizacje odbędą się z zachowaniem ducha oryginalnej produkcji, by ta zachowała swój specyficzny klimat i styl graficzny.

XIII to FPS zrealizowany z wykorzystaniem techniki cel-shading i utrzymany w nieco komiksowej stylistyce, która w tym przypadku jest jak najbardziej wskazana, gdyż całość bazuje na serii komiksów autorstwa Jeana Van Hamme. Tytułowa trzynastka odnosi się do tatuażu, z którym obudził się dotknięty amnezją protagonista gry XIII, by przekonać się jednocześnie, że najprawdopodobniej został uwikłany w spisek na życie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Całość zaoferuje dynamiczną rozgrywkę podzieloną na kilkadziesiąt fabularnych misji, wchodzących w skład 13 rozdziałów historii. Oryginał ukazał się w 2003 roku na PC, PlayStation 2, Xboksie i Nintendo Game Cube.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.