News

Kolejny kraj banuje PUBG

Małgorzata Trzyna, 19.04.2019 14:59 5

Przy okazji zbanowano także Fortnite.

Niedawno informowaliśmy o zbanowaniu gry PUBG w Nepalu (powodem był zły wpływ gry na dzieci), teraz gra została prawnie zakazana w Iraku. Iracki rząd za jednym zamachem postanowił ograniczyć dostęp także do innych, popularnych gier sieciowych, jak Fortnite. Po raz kolejny decyzja ta jest tłumaczona szkodliwym wpływem tego typu gier na populację. Jak podaje Reuters, zakaz wprowadzono "ze względu na szkodliwy wpływ niektórych gier elektronicznych na zdrowie, kulturę i bezpieczeństwo społeczeństwa Iraku, w tym szkodliwy społecznie i moralnie wpływ na dzieci i młodzież." Gra została określona jako uzależniająca.

- Co zyskasz, jeśli zabijesz jedną czy dwie osoby w PUBG? - pyta szyicki duchowny, Muktada al-Sadr, były szef radykalnej formacji paramilitarnej Milicja Mahdiego. - To nie jest gra pozwalająca zyskiwać wiedzę ani gra militarna, z której można się dowiedzieć o prawidłowych sposobach prowadzenia walk.

Wprowadzenie zakazu spotkało się z bardzo negatywnymi reakcjami, lecz nie chodzi o samo ograniczenie dostępu do gier, lecz o skupianie się przez rząd na nieistotnych zagadnieniach. Jak dotąd od momentu powstania parlamentu wydano tylko jeden akt prawny.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.