News

Lucasfilm pracuje nad projektem w okresie Star Wars: Knights of the Old Republic

LM, 18.04.2019 16:29 1

Film? Serial? Gra? Na razie trudno jeszcze to stwierdzić.

O ile tegoroczne Star Wars Celebration upłynęło pod znakiem kilku nowinek, które z pewnością zainteresowały fanów uniwersum wykreowanego przez George’a Lucasa, to okazuje się, że krążące po sieci doniesienia nie pokryły w pełni wszystkich wątków poruszonych podczas imprezy dedykowanej fanom Gwiezdnych Wojen. Podczas konwentu Josh Horowitz ze stacji MTV w rozmowie z reprezentującą Lucasfilm Kathleen Kennedy poruszył temat marki Star Wars: Knights of the Old Republic i ustalił, że wytwórnia faktycznie działa w tej sprawie.

Kennedy ujawniła, że Lucasfilm faktycznie prowadzi projekt w realiach KOTOR-a, ale nie była gotowa podzielić się żadnymi konkretami w tym zakresie, gdyż jak sama zdradziła, wciąż nie doprecyzowano jeszcze, w jakiej formie Stara Republika powróci na rynek. Wypowiedź nie wskazywała też jednoznacznie, że to Lucasfilm zajmuje się realizacją projektu, więc sprawa pozostaje otwarta, a wszelkie życzenia zbieramy w komentarzach.

Przy okazji warto wspomnieć, że według niedawnych rewelacji, którymi podzielił się Chris Avellone, studio Obsidian Entertainment pracowało nad kolejną grą osadzoną w czasach Starej Republiki, ale tą ostatecznie skasowano. Więcej o KOTOR 3 dowiecie się pod tym adresem.

Tymczasem przypominamy, że podczas sobotniej prezentacji upubliczniono pierwszy oficjalny zwiastun Star Wars Jedi: Fallen Order i niezależnie od dużej dozy sceptycyzmu, jakim darzycie dedykowane singlowej zabawie projekty spod szyldu Electronic Arts, to trzymamy kciuki za sukces gry studia Respawn Entertainment. Pozostaje czekać do zaplanowanej na 15 listopada premiery.

najnowsze