News

W Wiedźminie 3 są jeszcze zagadki czekające na odkrycie

Małgorzata Trzyna, 15.04.2019 12:10 0

Scenarzysta, Marcin Blacha, rzuca graczom wyzwanie.

Podczas rozmowy z Papaya.Rocks Marcin Blacha (współtwórca scenariusza Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077) opowiedział o kulisach swej pracy. Jako scenarzysta, musi przygotować dla odbiorcy nawet 100 godzin rozrywki, o wiele więcej niż w przypadku filmu trwającego 1,5 godziny. Najpierw trzeba ogółem nakreślić historię, a podczas pisania pamiętać, że fabuła jest pretekstem do pojedynków, poznawania terenu czy podejmowania decyzji, które wpłyną na rozwój wydarzeń. Trzeba też bardzo dokładnie opisać postaci. Praca często jest czasochłonna i nużąca. Czasem powstanie fragment historii, który nie pasuje do całości, co wychodzi dopiero w testach. W takich momentach najczęściej powstają easter-eggi, czyli żarty, nawiązania do filmów i innych tekstów kultury. Marcin Blacha przyznał, że w Wiedźminie 3 są jeszcze easter-eggi, które jeszcze nie zostały odkryte przez graczy.

- Mam (swoje ulubione easter-eggi) - podkreślił scenarzysta. - Nie chcę ich ujawniać, bo wciąż czekam na gracza, który je znajdzie. Moje ulubione znajdziecie w dodatku do trzeciej części Wiedźmina - Serca z kamienia. Umieściłem tam najlepsze zagadki i chciałbym, żeby ktoś je w końcu odkrył. Rzucam wyzwanie!

Podejmiecie się?

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.