News

Nowa książka z serii Assassin's Creed wkrótce w księgarniach!

gram.pl, 15.04.2019 15:20 3

Assassin's Creed: Odyseja przeniesie czytelników do starożytnej Grecji i przedstawi historię najemniczki Kasandry.

Od premiery gry Assassin's Creed Odyssey upłynęło już kilka miesięcy - dość czasu, by poznać historię Aleksiosa i Kasandry oraz dokonać wielu nie zawsze najmądrzejszych wyborów. Do fascynującego świata starożytnej Grecji będziemy mieli okazję udać się jeszcze raz, tym razem w książce Assassin's Creed: Odyseja, której autorem jest Gordon Doherty - szkocki pisarz fikcji historycznej.

Książka przedstawi czytelnikom intrygujący okres wojen peloponeskich. Główną bohaterką jest najemniczka Kasandra. Jest to dzika, zahartowana i nieposkromiona wojowniczka, wychowana wedle spartańskich, surowych zasad. Dziewczyna zostaje skazana na śmierć, odizolowana od rodziny i wygnana. Bohaterka decyduje się opuścić Kefalonię, by pozbyć się ciążącego na niej długu i odkryć tajemnicę rodzinnej tragedii. Kasandra będzie musiała zmierzyć się ze swą pogmatwaną historią i uciążliwym statusem społecznym w podzielonej klasowo starożytnej Grecji, walczyć i brać udział w epickich bitwach oraz podejmować trudne decyzje moralne. Mimo licznych przeciwności losu, nie podda się - pod ręką zawsze ma ostrą włócznię Leonidasa.

Książka jest adresowana nie tylko do fanów gry Assassin's Creed Odyssey, ale też do osób, które fascynują się klasyczną Grecją, spartańskim wychowaniem, paideią i jednym z najbardziej interesujących konfliktów w dziejach Europy. Dzięki znajomości specyfiki ówczesnej polityki i wojen, autor świetnie przybliża Helladę i doskonale opisuje zarówno walki głównej bohaterki, jak bitwy między Spartą a Atenami.

Assassin's Creed: Odyseja trafi na półki księgarń 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Insignis. Gram.pl objął książkę patronatem medialnym.

najnowsze