Felieton

Nadciąga Age of Empires II: Definitive Edition

LM, 15 kwietnia 2019 15:15 0

Rozszerzona edycja gry została zarejestrowana w bazie agencji ratingowej ESRB.

Jeśli zastanawialiście się, jaki los spotkał zapowiedziane przez Microsoft jeszcze w 2017 roku odświeżone edycje gier Age of Empires II i Age of Empires III, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Ta dotyczy co prawda wyłącznie jednej z przywołanych produkcji – Age of Empires II: Definitive Edition – którą zarejestrowała w swojej bazie agencja ratingowa ESRB. Tym samym jest jasne, że w nadchodzących tygodniach lub miesiącach gigant z Redmond pokusi się o oficjalną zapowiedź rozszerzonego wydania RTS-a z 1999 roku.

Informacje upublicznione przez ESRB raczej Was nie zaskoczą – mowa tu o strategii czasu rzeczywistego osadzonej w realiach historycznych, w której budujemy własne struktury, rekrutujemy wojsko, a następnie zmagamy się z innymi frakcjami. Wpis nie ujawnia żadnych konkretów związanych ze stopniem usprawnień, jakie czekają odświeżone wydanie, ani jego przybliżonej daty premiery, więc pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia.

Osobiście obstawiam, że oficjalną prezentację wraz z premierą jeszcze tego samego dnia otrzymamy podczas konferencji Microsoftu na tegorocznym E3. Ewentualnie premiera remastera zbiegnie się w czasie z 20 rocznicą wydania oryginału. Wszystkiego dowiemy się w nadchodzących miesiącach, a wtedy z pewnością Was poinformujemy.

Age of Empires II: The Age of the Kings powstało w Ensemble Studios, a na pecetowy rynek trafiło we wrześniu 1999 roku. Dwa lata później grę wydano także na konsolach PlayStation 2.

True Detective Pikachu - obejrzyj parodię trailera filmu!
Cmon pracuje nad grą planszową Bloodborne
Greedfall - garść informacji o nowym RPG twórców Technomancera
Ferret Scoundrels - gra o fretkach-piratach do wypróbowania za darmo
najnowsze