Felieton

Sekiro: Shadows Die Twice to nie Soulsy, lecz gra jest bardzo satysfakcjonująca - przegląd ocen

Małgorzata Trzyna, 22 marca 2019 16:27 0

Sekiro: Shadows Die Twice zbiera same pochwały w recenzjach.

Adam w recenzji Sekiro: Shadows Die Twice nie szczędził pochwał, choć wiele elementów gry znacząco się różni od tego, do czego przyzwyczaiły nas tytuły z serii Souls czy Bloodborne. Recenzenci na całym świecie również bardzo chwalą sobie Sekiro - średnia ocen na Metacritic to 89-92/100 (w zależności od platformy). Cenione są innowacje w grze, system walki i poziom wyzwania zapewniający ogrom satysfakcji z wygranych potyczek, jak również fabuła.

- From Software udało się stworzyć grę, w której studio zachowało swą unikatową tożsamość, a równocześnie wypróbowało interesujące, nowe mechaniki i sposoby przedstawienia historii. Sekiro jest wymagające, lecz uczciwe - gra pozwala rozwijać się raczej graczowi niż jego awatarowi. Łączy mechanikę i fabułę w sposób, który jest bardzo rzadko spotykany obecnie w grach, pozwala na głęboką immersję i wzbudza chęć spróbowania swych sił jeszcze raz, nieważne, jak trudna jest dana walka - podkreśla PlayStation LifeStyle.

- Sekiro to ewolucja rozwiązań From Software - stylowa gra łącząca cechy skradanki, akcji i przygody, oczywiście, kładąca nacisk na precyzję i umiejętności w walce. Balansuje między cierpliwym skradaniem a karkołomną walką wręcz z zagrożeniami zarówno ziemskiego, jak i pozaziemskiego pochodzenia - pisze IGN.

A oto wybrane oceny:

  • PlayStation LifeStyle - 95/100
  • IGN - 95/100
  • Destructoid - 90/100
  • Game Informer - 90/100
  • TheSixthAxis - 90/100
  • Attack of the Fanboy - 90/100
  • GameStar - 88/100
True Detective Pikachu - obejrzyj parodię trailera filmu!
Cmon pracuje nad grą planszową Bloodborne
Greedfall - garść informacji o nowym RPG twórców Technomancera
Ferret Scoundrels - gra o fretkach-piratach do wypróbowania za darmo
najnowsze