News

Respawn nawiązało do wyczynu jednego ze speedrunnerów z Titanfall 2 w prezentacji nowego bohatera Apex Legends – Octane

LM, 21.03.2019 14:44 0

Twórcy Apex Legends i serii Titanfall potrafili wykorzystać ciekawy zbieg okoliczności.

Kilka dni temu na serwery najnowszego battle royale od studia Respawn Entertainment – Apex Legends – trafiła pierwsza przepustka sezonowa, a wraz z nią do początkowej ósemki Legend dołączył nowy bohater – Octavio „Octane” Silva. Jednym z jego atutów jest możliwość bardzo szybkiego poruszania się przez krótki czas, co deweloperzy ze studia Respawn postanowili w ciekawy sposób powiązać z wyczynem jednego z graczy w ich poprzedniej produkcji – Titanfall 2.

Z prezentacji Octane dowiemy się, że ten rzucił sobie pod nogi granat, by osiągnąć najszybszy czas w tzw. wyzwaniu Pilot's Gauntlet. I chociaż osiągnął swój cel, to poświęcił swoje prawdziwe nogi. Co ciekawe, na początku marca jeden ze speedrunnerów – Cash Mayo – osiągnął w tym samym wyzwaniu rekordowy czas właśnie wrzucając sobie pod nogi granat, a opublikowany przez Respawn materiał z prezentacją Octane linkuje bezpośrednio do jego niesamowitego wyczynu.

Nie ulega wątpliwości, że Octane powstał na długo przed ustanowieniem rekordu, ale łatwo zauważyć jak dużo uwagi studio Respawn Entertainment poświęca na śledzenie tego, w jaki sposób gracze bawią się w jego grach i co udaje im się w nich osiągnąć. Taka dbałość o pozytywny odbiór zaowocowała także przy okazji Apex Legends – gra pojawiła się na rynku bez choćby najmniejszej kampanii marketingowej, a i tak przyciągnęła uwagę dziesiątek milionów graczy.

Apex Legends dostępne jest w modelu free-to-play na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

najnowsze