News

Halo: The Master Chief Collection także dla Windows 7

LM, 20.03.2019 09:59 0

Podczas sesji AMA na forum reddit 343 Industries ujawniło garść interesujących nowinek dotyczących zmierzającej na PC kolekcji Halo.

W minionym tygodniu oficjalnie potwierdzono, że długo wyczekiwany przez miłośników pecetowego grania pakiet Halo: The Master Chief Collection ukaże się na komputerach osobistych za pośrednictwem platform Steam i Windows Store. Radości fanów nie było końca, a tę postanowili wyrazić, zasypując siedzibę studia niezliczonymi porcjami pizzy. Wszystko wskazuje na to, że po niedawnej sesji AMA na forum reddit studio może szykować się na kolejne dostawy włoskiej potrawy.

W odpowiedzi na pytania fanów deweloperzy ujawnili, że Halo: The Master Chief Collection będzie kompatybilne z systemami Windows 7 i Windows 10. Wsparcie dla Windowsa 8 wciąż jest rozważane, ale na razie twórcy nie byli w stanie go ostatecznie potwierdzić. Obok tego ujawniono, że każda z gier wchodzących w skład pakietu nie będzie ograniczać liczby wyświetlanych na sekundę klatek w takim stopniu, w jakim jest to możliwe dla konkretnej produkcji. Gry zaoferują też zmianę zakresu pola widzenia, ale deweloperzy zastrzegli, że tutaj mogą pojawić się ograniczenia mające zapobiegać zniekształcaniu modeli gracza czy wyposażenia. Jakiś czas po oficjalnej premierze kolekcja otrzyma też wsparcie dla modów, ale na razie wiemy jedynie, że twórcy współpracują z rozmaitymi modderami w celu odpowiedniego przygotowania dedykowanych funkcji.

Obecnym priorytetem 343 Industries jest dostosowanie każdej z gier wchodzących w skład kolekcji do bezproblemowego działania na PC oraz zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń i systemów wykrywających oszustów dla rozgrywek sieciowych. Obok tego każda z gier w Halo: The Master Chief Collection zgodnie z oryginałem zaoferuje wiele opcji personalizacji oraz zagwarantuje odpowiednią kompatybilność z klawiaturą i myszą.

Halo: The Master Chief Collection na PC wciąż pozostaje bez konkretnej daty premiery, ale ostatnio dowiedzieliśmy się, że już niedługo wystartują testy wchodzącego w skład kolekcji Halo: Reach na platformie Steam.

najnowsze