News

RAGE 2 bez rozdzielczości 4K na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro

LM, 18.03.2019 14:02 0

Twórcy postawili na większą płynność kosztem rozdzielczości Full HD.

W rozmowie z redakcją serwisu Hardcore Gamer dyrektor studia id Software – Tim Willits – podzielił się garścią konkretów związanych z zaplanowaną na maj grą RAGE 2. Obok wzmianki dotyczącej planów na popremierowe wsparcie gry dowiedzieliśmy się nieco o wydajności tytułu na poszczególnych platformach sprzętowych.

Okazuje się, że RAGE 2 odpalimy na konsolach maksymalnie w rozdzielczości Full HD 1920 × 1080. Twórcy zdecydowali się na zapewnienie graczom większej płynności kosztem wsparcia dla 4K i na mocniejszych wersjach konsol ósmej generacji – Xbox One X i PlayStation 4 Pro – pogramy przy 60 FPS. Standardowe konsole odpalą RAGE 2 przy Full HD z licznikiem FPS zablokowanym na 30 klatkach. Jak łatwo się domyślić, użytkownicy pecetów będą cieszyć się odblokowanym górnym progiem FPS, ale przy tej okazji nie sprecyzowano, czy mogą liczyć na wsparcie dla 4K na PC w dniu premiery.

Jednocześnie tego Willits ujawnił, że id Software ma plany dotyczące zawartości popremierowej w RAGE 2. Twórcy najprawdopodobniej przygotują zarówno płatne, jak i darmowe DLC, ale nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów. Rozmówca Hardcore Gamera zastrzegł jedynie, że pod względem technologicznym RAGE 2 jest doskonale przygotowane na wprowadzanie zmian w świecie gry.

RAGE 2 zadebiutuje 14 maja na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

najnowsze