Felieton

Inspirowany klasyką gatunku FPS WRATH: Aeon of Ruin otrzyma wsparcie dla kart 3DFX

LM, 10 marca 2019 15:40 0

Zobacz 11-minutowy gameplay tytułu.

Kilka dni temu firma 3D Realms oficjalnie zapowiedziała dynamiczną pierwszoosobową strzelankę WRATH: Aeon of Ruin, która doskonale powinna trafić w gusta fanów takich klasyków jak DOOM, QUAKE czy HEXEN. Okazuje się jednak, że hołd dla kultowych FPS-ów w końcówki minionego wieku nie ogranicza się jedynie do mechaniki rozgrywki czy oprawy wizualnej.

Producent poinformował za pośrednictwem Twittera, że WRATH: Aeon of Ruin otrzyma pełne wsparcie dla kart grafiki od 3DFX Interactive i dedykowanego im API Glide. Trudno powiedzieć, czy znajdzie się ktokolwiek, kto zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowych atrakcji, ale towarzyszące ogłoszeniu logo producenta akceleratorów 3D z pewnością wywoła lekkie ukłucie nostalgii w graczach pamiętających tamte czasy.

Obok powyższego redakcja serwisu IGN podzieliła się z nami 11-minutowym zapisem rozgrywki z rzeczonej produkcji, który znajdziecie poniżej. WRATH: Aeon of Ruin ukaże się latem tego roku na PC, a w przyszłości także na PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch.

Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Główny projektant KOTOR-a i Dragon Age: Origins – James Ohlen – poprowadzi nowe studio Wizards of the Coast
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.