Felieton

Steampunkowy dungeon crawler Vaporum trafi w przyszłym miesiącu na konsole

Małgorzata Trzyna, 09 marca 2019 10:51 0

Grą jak dotąd mogli cieszyć się posiadacze PC - jest ona wysoko oceniana na Steam.

W 2017 roku miałam przyjemność zagrać w steampunkowy dungeon crawler Vaporum, który okazał się fantastyczną grą. Także na Steamie cieszy się ona wysokimi ocenami (90% jest pozytywnych). Już 10 kwietnia po tytuł ten będą mogli sięgnąć także ci, którzy preferują granie na PS4 lub Xboksie One. 11 kwietnia ukaże się wersja na Nintendo Switch.

Vaporum to gra single-player, w której wcielamy się w bohatera przemierzającego różne poziomy tajemniczej wieży, Musimy walczyć z przeciwnikami (walki toczą się w czasie rzeczywistym) i rozwiązywać zagadki logiczne. Zamiast awansować, z czasem odnajdujemy kolejne ulepszenia swego pancerza. Tytuł ten jest inspirowany staroszkolnymi dungeon-crawlerami, takimi jak Dungeon Master I i II, serią Eye of Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

Aragami ukaże się na Nintendo Switch dopiero w 2019 roku
Dead Cells doczeka się fizycznego wydania na PlayStation 4 i Nintendo Switch
Brawlout z wydaniem fizycznym na Nintendo Switch
The Long Reach z datą premiery
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.