Informacje

Vaporum - steampunkowy dungeon crawler ukaże się w przyszłym miesiącu

... Małgorzata Trzyna

W grze odkryjemy sekrety ogromnej, mechanicznej wieży sięgającej głębin morza.

Vaporum - steampunkowy dungeon crawler ukaże się w przyszłym miesiącu - obrazek 1

Już w przyszłym miesiącu zagramy w Vaporum - steampunkowy dungeon crawler, będący debiutanckim projektem słowackiego studia Fatbot Games. Gra jest inspirowana klasykami, takimi jak Dungeon Master I i II, seria Eye of the Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

W Vaporum trafimy na środek oceanu, gdzie budzimy się po strasznym śnie, pozbawieni wspomnień. Pierwszą rzeczą, którą zobaczymy, będzie ogromna wieża przesłaniająca niebo, budząca niepokój i jednocześnie przyciągająca, która wygląda dziwnie znajomo. Nie mając właściwie żadnego wyboru, zapuścimy się do jej wnętrza. Aby poznać sekrety wieży, dowiedzieć się czegoś o tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się wewnątrz i odzyskać wspomnienia, będziemy musieli pokonywać coraz silniejszych przeciwników i rozwiązywać skomplikowane łamigłówki. Za dodatkowe wyzwania otrzymamy specjalne nagrody. Eksplorując lokacje, znajdziemy unikatowe przedmioty oraz liczne dokumenty i notatki mieszkańców, które pozwolą dowiedzieć się, co tutaj tak naprawdę się wydarzyło.

Podczas rozgrywki będziemy poruszać się skokowo. Każdy z napotkanych przeciwników będzie miał mocne i słabe strony, inne ataki i mechanizmy obronne. Podczas walk konieczne okaże się opracowanie odpowiedniej taktyki i korzystanie z różnego typu broni i ulepszeń. Kluczem do sukcesu będzie wykorzystanie w odpowiedni sposób ataków bezpośrednich i obszarowych oraz defensywnych wzmocnień, przy równoczesnym dbaniu, by nie wyczerpały się nam zasoby energii.

Rozwiązywanie zagadek będzie wymagało refleksu i skupienia. Większość z nich ograniczy się do jednego pomieszczenia, ale znajdą się też łamigłówki obejmujące wiele poziomów.

Gra zaoferuje także sporo opcji personalizacji - zbierając z pokonanych wrogów specjalną substancję fumium, odblokujemy w swym egzoszkielecie dodatkowe obwody, co pozwoli nam na wyposażenie go w różnego typu gadżety i wzmocnienia.

Vaporum trafi na PC 28 września.

Najnowsze
Lubisz nas?