Oryginalne Diablo powraca dzięki współpracy Blizzarda i GOG.com!

Małgorzata Trzyna
2019/03/07 15:49

Wkrótce do sprzedaży trafią także Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

Blizzard Entertainment i spółka GOG.com nawiązali współpracę w celu udostępnienia graczom klasycznych gier Blizzarda. Dzięki temu oryginalne Diablo jest dostępne po raz pierwszy w dystrybucji cyfrowej na GOG.com w cenie 34,99zł. Po Diablo możemy spodziewać się powrotu kolejnych, klasycznych gier: Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II - kolejne informacje już niebawem.

Diablo to legendarna gra z 1996 roku, która wprowadziła graczy do mrocznego świata Sanktuarium. Możemy spodziewać się oryginalnej grafiki SVGA przy 20 klatkach na sekundę. Możliwa jest wspólna zabawę w sieci ze znajomymi za pośrednictwem serwisu Battle.net. Przygotowano także aktualizacje, by zapewnić zgodność z systemem Windows 10 oraz wprowadzono szereg poprawek błędów.

GramTV przedstawia:

- Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić - powiedział Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment. - Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków.

- Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie - powiedział Oleg Klapovsky, SVP w spółce GOG. - Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram.

W programie startowym można wybrać preferowaną wersję Diablo (oryginalną ze wsparciem serwisu sieciowego Battle.net lub wersję zaktualizowaną, zgodną z Windows 10).

Komentarze
6
Gregario
Gramowicz
09/03/2019 21:15
Dnia 8.03.2019 o 10:39, ZubenPL napisał:

Takiego klimatu jak miała pierwsza część nie dało się utrzymać w "otwartym" świecie  z Diablo 2.

Czy ja wiem? Dla mnie dobrym punktem wyjścia przy poprawie klimatu (nawet na otwartych przestrzeniach) i zrobienia z Diablo 2 horroru byłaby zmiana oprawy graficznej na mroczniejszą.

ZubenPL
Gramowicz
08/03/2019 10:39

Mogli by w końcu dać też pełnoprawny remaster Diablo 2.

7 godzin temu, Gregario napisał:

Pierwsze Diablo jest chyba najlepszą grą z serii, a to głównie za sprawą świetnego, mrocznego klimatu, który w późniejszych częściach gdzieś zniknął

Takiego klimatu jak miała pierwsza część nie dało się utrzymać w "otwartym" świecie  z Diablo 2.

Gregario
Gramowicz
08/03/2019 03:13

"Stay awhile and listen" /emoticons/smile.png" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" /> Pierwsze Diablo jest chyba najlepszą grą z serii, a to głównie za sprawą świetnego, mrocznego klimatu, który w późniejszych częściach gdzieś zniknął. Dobrze, że takie gry pojawiają się na GOGu.

kaz909
Gramowicz
07/03/2019 22:34

Tonący brzytwy się chwyta, działajcie blizardzi póki fanów nie brak... osobiście też zakupię, płyta dawno z orginalki poszła w mak :)

Martimat
Gramowicz
07/03/2019 22:06

Fresh Meat! Woooah - już kupiłem, w ten wk-end odświeżam wspomnienia przez b-net z kumplem!

MisticGohan_MODED
Gramowicz
07/03/2019 18:27

I to jest dobra wiadomość :]

Czekam jeszcze na WII :]