News

Oryginalne Diablo powraca dzięki współpracy Blizzarda i GOG.com!

Małgorzata Trzyna, 07.03.2019 15:49 6

Wkrótce do sprzedaży trafią także Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

Blizzard Entertainment i spółka GOG.com nawiązali współpracę w celu udostępnienia graczom klasycznych gier Blizzarda. Dzięki temu oryginalne Diablo jest dostępne po raz pierwszy w dystrybucji cyfrowej na GOG.com w cenie 34,99zł. Po Diablo możemy spodziewać się powrotu kolejnych, klasycznych gier: Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II - kolejne informacje już niebawem.

Diablo to legendarna gra z 1996 roku, która wprowadziła graczy do mrocznego świata Sanktuarium. Możemy spodziewać się oryginalnej grafiki SVGA przy 20 klatkach na sekundę. Możliwa jest wspólna zabawę w sieci ze znajomymi za pośrednictwem serwisu Battle.net. Przygotowano także aktualizacje, by zapewnić zgodność z systemem Windows 10 oraz wprowadzono szereg poprawek błędów.

- Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić - powiedział Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment. - Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków.

- Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie - powiedział Oleg Klapovsky, SVP w spółce GOG. - Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram.

W programie startowym można wybrać preferowaną wersję Diablo (oryginalną ze wsparciem serwisu sieciowego Battle.net lub wersję zaktualizowaną, zgodną z Windows 10).

najnowsze