Skybound cofnęło licencję dla Stabreeze - konsolowe OVERKILL's The Walking Dead wylądowało w koszu

LM
2019/02/27 11:16
0
0

Losy wydanej na rynku pecetowej wersji gry wciąż nie są znane.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o niepokojach w środowisku osób, które pokusiły się o przedpremierowy zakup konsolowej wersji gry OVERKILL's The Walking Dead – właściciele platform postanowili zwrócić wydane środki z uwagi na fakt, że gra została skasowana, ale oficjalny dystrybutor – firma 505 Games – zapewniał, że tytuł trafi na konsole. Dziś wiemy już, że tak się nie stanie.

Skybound cofnęło licencję dla Stabreeze - konsolowe OVERKILL's The Walking Dead wylądowało w koszu

Właściciel marki The Walking Dead – firma Skybound Entertainment – wycofał się z umowy licencyjnej dla Stabreeze z uwagi na zbyt niską jakość wydanej na pecetach gry OVERKILL's The Walking Dead. Tym samym zmierzająca na konsole PlayStation 4 i Xbox One wersja gry zostanie skasowana, a środki wpłacone w ramach zamówień przedpremierowych powrócą do graczy.

GramTV przedstawia:

Wciąż nie wiemy jaki los spotka pecetową wersję tytułu, która w wersji Deluxe miała zaoferować dziewięć bonusowych epizodów fabularnych, z których na razie ukazały się jedynie trzy. Jeśli twórcom udało się ukończyć pozostałe dodatki, to prawdopodobnie trafią jeszcze do gry, a innym przypadku osoby, które zdecydowały się na zakup OVERKILL's The Walking Dead w wersji Deluxe zapewne otrzymają stosowną rekompensatę.

Nie da się ukryć, że produkcja OVERKILL's The Walking Dead okazała się druzgocącą porażką dla firmy Stabreeze – tytuł zebrał słabe noty i nie zarobił na siebie, przez co firma stanęła na skraju bankructwa. Ostatecznie Stabreeze musiało odsprzedać studiu OtherSide Entertainment prawa do gry System Shock 3, ale trudno powiedzieć, czy to wystarczy, by odbić się z finansowego dołka.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!