News

Wystartowało Paradox Mods – platforma z modyfikacjami na PC i Xboksie One

LM, 21.02.2019 15:41 1

Na razie dostępne są jedynie mody do Cities: Skylines, Surviving Mars oraz Stellaris.

Firmy Paradox Interactive i Microsoft ogłosiły współpracę w zakresie platformy poświęconej twórcom i fanom nieoficjalnych rozszerzeń do gier – Paradox Mods. Tworzone przez rok narzędzie ma pozwolić na proste dzielenie się, ocenianie i pobieranie modyfikacji do wybranych gier z portfolio szwedzkiego wydawcy na komputerach osobistych i konsolach Xbox One.

Dzięki Paradox Mods dzieła fanów nie będą musiały przechodzić długiego okresu certyfikacji, ale jak się zapewne domyślacie, zakres działania usługi jest na razie mocno ograniczony. Na konsolach Microsoftu na razie możemy korzystać jedynie z modów do Surviving Mars, a pecetową listę uzupełniają takie gry jak Cities: Skylines czy Stellaris. Wkrótce lista kompatybilnych tytułów ma zostać rozszerzona o kolejne pozycje, a Paradox spróbuje także przekonać do swojej inicjatywy producentów konsol PlayStation i Nintendo, ale zapewne nie będzie łatwo.

Całość jest skrojona pod wsparcie dla dedykowanych produkcji bez względu na wybraną przez nas platformę dystrybucji i dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie Paradox Mods. Osobiście jestem zachwycony i trzymam kciuki za rozszerzenie wsparcia na kolejne platformy sprzętowe.

najnowsze