News

Płyta Metro Exodus na PC nie zawiera plików gry

Małgorzata Trzyna, 17.02.2019 17:21 5

Na płycie jest tylko instalator Epic Games Store, zaś pliki gry - 59 GB - trzeba pobrać.

Metro Exodus generalnie zbiera dobre oceny. Graczom nie podoba się jednak fakt, że gra w wersji PC jest tymczasowo ekskluzywna dla Epic Games Store. Jednak to nie koniec rozczarowań. Okazuje się, że nawet jeśli kupimy pecetową grę w pudełku, na płycie nie znajdziemy niczego poza instalatorem klienta Epic Games Store, grę zaś należy pobrać z internetu. 59 GB to niemało, więc osoby nie mające szybkich łącz muszą uzbroić się w cierpliwość. Wydawca, Deep Silver, nie umieścił na pudełku wyjaśnienia, co znajduje się na płycie. Na szczęście polski dystrybutor - Techland - dodał karteczkę z odpowiednią informacją.

Decyzja, by Metro Exodus było ekskluzywne dla Epic Games Store, zapadła w ostatniej chwili. Prawdopodobnie z tego właśnie względu w pudełkowym Metro Exodus w instrukcji znajdziemy informacje, jak zainstalować grę na Steamie. Z kolei w przypadku edycji specjalnej Aurora logo Steam zostało zaklejone i na jego miejscu pojawił się logotyp Epic Games Store.

Ci, którzy zdążyli zamówić grę na Steam, mieli pewne udogodnienie - pliki mogli pobrać wcześniej - lecz ostatecznie okazało się, że musieli poczekać kilka godzin aż zespół doda brakujący plik wykonywalny .exe. Kolejnym problemem, z jakim borykają się użytkownicy PC, jest brak przycisku pozwalającego na zapisanie zrzutu ekranu - mimo, że w grze jest tryb fotograficzny. Na Steamie zrobienie screenshota byłoby proste, lecz w Epic Games Store takiej funkcji nie ma.

najnowsze