News

Reżyser gry Bayonetta 2 odchodzi z PlatinumGames po 13 latach pracy

LM, 16.02.2019 13:33 0

Yusuke Hashimoto podziękował za dotychczasowe wsparcie, ale nie ujawnił swoich planów na przyszłość.

Jeśli należycie do grona miłośników serii Bayonetta, to z pewnością zainteresuje Was fakt, że deweloper zaangażowany w produkcję obu wydanych już na rynku odsłon serii – Yusuke Hashimoto – po 13 latach pracy odszedł z PlatinumGames. W nieco osobistym wpisie na Twitterze Hashimoto podziękował swoim współpracownikom i wszystkim, którzy mieli okazję ogrywać „jego” gry. Zapewnił, że zdobyte w PlatinumGames doświadczenia wykorzysta w przyszłych projektach, ale nie doprecyzował, czym będzie zajmować się w nadchodzących miesiącach.

Hashimoto miał spory udział w produkcji obu gier z serii Bayonetta, pełniąc funkcję reżysera drugiej odsłony serii. Nie wiemy, jak dalece był zaangażowany w przygotowanie trzeciej odsłony cyklu, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że jego odejście nie wpłynie negatywnie na jakość Bayonetty 3. Jednocześnie uznanemu deweloperowi życzymy kolejnych sukcesów w nowej pracy.

Bayonetta 3 została zapowiedziana w grudniu 2017 roku. Tytuł ukaże się ekskluzywnie na konsolach Nintendo Switch, a jego premiery możemy spodziewać się w 2020 roku.

najnowsze