News

Twórcy Kingdom Come: Deliverance w rękach THQ Nordic

LM, 13.02.2019 10:39 2

Wydawca wykupił wszystkie aktywa studia, wraz z prawami do jedynego IP w dorobku Warhorse Studios.

Wygląda na to, że w szale zakupów firma THQ Nordic zawędrowała do naszych południowych sąsiadów, by przy okazji stać się właścicielem zlokalizowanego w Pradze studia Warhorse. W oficjalnym komunikacie prasowym opublikowanym przez wydawcę ujawniono, że THQ Nordic przejęło 100% udziałów studia odpowiedzialnego za produkcję gry Kingdom Come: Deliverance wraz z prawami do wspomnianej marki. Omawiana tu transakcja opiewała na kwotę 33,2 milionów euro, z czego 2,4 euro wypłacono w postaci udziałów w THQ Nordic.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez nowego właściciela Warhorse Studios, te będzie współpracowało bezpośrednio z podmiotami holdingu Koch Media, ale utrzyma przy tym autonomię. Dodatkowo założyciele studia – Daniel Vavra oraz Martin Klima – i jego dotychczasowy prezes Martin Fryvaldsky, utrzymają swoje stanowiska. Ten ostatni nie kryje entuzjazmu wynikającego z możliwości, które da twórcom działanie pod sztandarem THQ Nordic i podkreśla, że jest to spory krok w rozwoju Warhorse Studios, które rozpoczęło swoją drogę jako niewielki start-up.

Jedyną grą Warhorse Studios jest wydane dokładnie rok temu na PC, PlayStation 4 i Xboksie One RPG Kingdom Come: Deliverance.

najnowsze