News

Jim Ryan nowym szefem PlayStation

Małgorzata Trzyna, 12.02.2019 16:50 0

Ryan uprzednio był szefem PlayStation Europe i przez ponad rok pełnił funkcję wiceprezesa Sony Interactive Entertainment.

Nowym dyrektorem generalnym i prezesem PlayStation został Jim Ryan (pracujący dla Sony od 1994 roku), a więc najprawdopodobniej za jego kadencji zostanie wprowadzona na rynek konsola PS5. Zastąpi on dotychczasowego prezesa, Johna Koderę, w dniu 1 kwietnia 2019. John Kodera był prezesem SIE przez dość krótki czas - Andrew House odszedł pod koniec 2017 roku. Kodera obejmie funkcję wiceprezesa i zajmie się rozwojem sieciowych usług PlayStation.

- To ogromny zaszczyt, zostać poproszonym o objęcie funkcji prezesa i szefa SIE - oświadczył Ryan. - Od pierwszych dni przyglądałem się rozwojowi biznesu PlayStation i ogromnym zmianom, jakie zaszły od tamtej pory. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać to doświadczenie i wzmocnić nasze usługi oraz przyczynić się do ewolucji rozrywki, jaką oferuje PlayStation swej oddanej i pełnej pasji społeczności. Współpracując z Johnem Koderą oraz ekipą SIE na całym świecie, zamierzam umocnić relacje z naszymi partnerami biznesowymi i nadal zapewniać najlepszą interaktywną rozrywkę, dzięki której PlayStation jest najlepszym miejscem do grania.

najnowsze