Felieton

Jim Ryan nowym szefem PlayStation

Małgorzata Trzyna, 12 lutego 2019 16:50 0

Ryan uprzednio był szefem PlayStation Europe i przez ponad rok pełnił funkcję wiceprezesa Sony Interactive Entertainment.

Nowym dyrektorem generalnym i prezesem PlayStation został Jim Ryan (pracujący dla Sony od 1994 roku), a więc najprawdopodobniej za jego kadencji zostanie wprowadzona na rynek konsola PS5. Zastąpi on dotychczasowego prezesa, Johna Koderę, w dniu 1 kwietnia 2019. John Kodera był prezesem SIE przez dość krótki czas - Andrew House odszedł pod koniec 2017 roku. Kodera obejmie funkcję wiceprezesa i zajmie się rozwojem sieciowych usług PlayStation.

- To ogromny zaszczyt, zostać poproszonym o objęcie funkcji prezesa i szefa SIE - oświadczył Ryan. - Od pierwszych dni przyglądałem się rozwojowi biznesu PlayStation i ogromnym zmianom, jakie zaszły od tamtej pory. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać to doświadczenie i wzmocnić nasze usługi oraz przyczynić się do ewolucji rozrywki, jaką oferuje PlayStation swej oddanej i pełnej pasji społeczności. Współpracując z Johnem Koderą oraz ekipą SIE na całym świecie, zamierzam umocnić relacje z naszymi partnerami biznesowymi i nadal zapewniać najlepszą interaktywną rozrywkę, dzięki której PlayStation jest najlepszym miejscem do grania.

Ślub Deacona na nowym zwiastunie fabularnym Days Gone
Sony odpowie na ostatnie nabytki Microsoftu? "Zawsze szukamy okazji"
Walka o przetrwanie tematem nowego gameplay trailera Days Gone
Raport: Wewnętrzne studia Sony koncentrują się na grach na PlayStation 5
najnowsze