News

Andrzej Sapkowski otrzyma dodatkowe pieniądze od CD Projekt Red

Małgorzata Trzyna, 05.02.2019 14:51 27

Według doniesień opublikowanych na stronie Puls Biznesu.

Andrzej Sapkowski sprzedał firmie CD Projekt prawa do stworzenia gier na podstawie Wiedźmina za ok. 35 tysięcy złotych (według nieoficjalnych doniesień), rezygnując z procentów od zysków, gdyż nie wierzył w sukces przedsięwzięcia. Tymczasem gry z tej serii zaczęły odnosić coraz większe sukcesy. Od chwili, w której autor książek o Wiedźminie zażądał od CD Projektu dodatkowych 60 milionów złotych w ramach rekompensaty, pojawiły się pytania, czy roszczenia są zasadne.

Zastanawialiśmy się, czy pisarz dopnie swego, czy tylko się skompromituje. Sprawa ma się niebawem zakończyć. Jak podaje Puls Biznesu, znalazło się polubowne rozwiązanie. Andrzej Sapkowski otrzyma dodatkowe pieniądze od CD Projekt Red, choć kwota ta będzie znacznie mniejsza niż wspomniane 60 milionów. CD Projekt Red podkreśliło, że wypłaci rekompensatę, gdyż w ten sposób chce wyrazić uznanie dla dzieł pisarza oraz utrzymać z nim zdrowe relacje.

najnowsze

Shenmue III ze zwiastunem premierowym

Po 18 latach fani Shenmue wreszcie doczekają się nowej części serii. O jej nadchodzącym debiucie przypomina nam trailer premierowy.