Andrzej Sapkowski otrzyma dodatkowe pieniądze od CD Projekt Red

Małgorzata Trzyna, 05 lutego 2019 14:51 27

Według doniesień opublikowanych na stronie Puls Biznesu.

Andrzej Sapkowski sprzedał firmie CD Projekt prawa do stworzenia gier na podstawie Wiedźmina za ok. 35 tysięcy złotych (według nieoficjalnych doniesień), rezygnując z procentów od zysków, gdyż nie wierzył w sukces przedsięwzięcia. Tymczasem gry z tej serii zaczęły odnosić coraz większe sukcesy. Od chwili, w której autor książek o Wiedźminie zażądał od CD Projektu dodatkowych 60 milionów złotych w ramach rekompensaty, pojawiły się pytania, czy roszczenia są zasadne.

Zastanawialiśmy się, czy pisarz dopnie swego, czy tylko się skompromituje. Sprawa ma się niebawem zakończyć. Jak podaje Puls Biznesu, znalazło się polubowne rozwiązanie. Andrzej Sapkowski otrzyma dodatkowe pieniądze od CD Projekt Red, choć kwota ta będzie znacznie mniejsza niż wspomniane 60 milionów. CD Projekt Red podkreśliło, że wypłaci rekompensatę, gdyż w ten sposób chce wyrazić uznanie dla dzieł pisarza oraz utrzymać z nim zdrowe relacje.

Cyberpunk 2077 różni się obecnie od wersji pokazywanej w sierpniu 2018
Fan stworzył klawiaturę specjalnie do gry w Wiedźmina 3
Nie żyje Mya-Lecia Naylor, odtwórczyni roli Triss Merigold w Wiedźminie Netfliksa
Jedi: Fallen Order i nowy zwiastun Star Wars: Episode IX. Wiedźmin w Ogrodzieńcu? GramtTV News
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.