News

Wiedźmin - Tomasz Bagiński o doborze aktorów do serialu

Katarzyna Dąbkowska, 29.01.2019 12:24 0

Polski reżyser i animator pracuje aktualnie nad serialem na Węgrzech.

Wiedźmin to produkcja, która przyciąga aktualnie naprawdę dużo uwagi. Wiemy już, kto dokładnie wcieli się w pierwszoplanowe role. Wiemy też, że jeden z odcinków zostanie przygotowany przez polskiego reżysera i animatora. Tomasz Bagiński postanowił wypowiedzieć się w kilku słowach na temat castingów i roli Geralta i Yennefer.

Bagiński napisał post w serwisie Facebook, w którym opowiada o ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce. Potwierdził, że pracuje na Węgrzech, gdzie aktualnie prowadzone są zdjęcia do serialu. Aktywnie zatem współpracuje z twórcami przy produkcji. O samych castingach i doborze aktorów napisał:

Pytacie mnie ciągle o casting, czemu taki, czemu śmaki, gdzie Polacy? Komentować nie chcę - zobaczycie w swoim czasie, ale jedną rzecz napiszę. Anya JEST Yen a Henry JEST Geraltem. Ja już ich innych nie widzę.

Wiedźmin nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wiemy już, że aktualnie trwają prace nad kolejnymi odcinkami. Zdjęcia wykonywane są na Węgrzech, choć plotka głosi, że przeniosą się również na Wyspy Kanaryjskie. Wiemy też, że serial nie będzie przeznaczony dla małoletnich widzów.

najnowsze