Felieton

Skyrim - niedługo poczujecie jak śmierdzi ta gra - Nosulus Rift stało się faktem

Katarzyna Dąbkowska, 22 stycznia 2019 16:10 0

FeelReal pomoże nam poczuć VR.

Skyrim to potężna gra, obładowana wręcz wieloma zakątkami, gdzie możemy znaleźć i kwiaty, i rozkładające się szczątki. Pomyślcie sobie o tym, jak by to było, gdybyście mogli to wszystko poczuć. A jak sobie już wyobraziliście, to mamy dla was niespodziankę. Dzięki nowej nakładce FeelReal dołączanej do gogli VR będziecie mogli to wszystko wypróbować na własnym nosie.

FeelReal to nakładka kompatybilna łącznie z kilkoma sprzętami. Działa z PSVR, HTC Vive, Oculus Go, Oculus Rift czy Samsung Gear VR. Wszystkie te sprzęty można połączyć z nakładką z pomocą Bluetootha. Dzięki temu nakładka emituje różne zapachy, w zależności od tego, w jaką gramy grę. Urządzenie potrafi emitować łącznie 255 różnych zapachów, a jej bateria wytrzyma łącznie do 4 godzin, w zależności od tego, jak intensywnie będziemy z niej korzystali. Na liście kompatybilnych gier znajdują się natomiast Skyrim VR, Beat Saber, Death Horizon, Guns’n’Stories: Bulletproof, jak również The Last Day Defense.

FeelReal nie jest jednak nowatorski pomysł. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć Nosulus Rift i, co więcej, wypróbować go na własnej skórze. Była to jednak kampania promocyjna dla South Park: Fractured But Whole. Sprzęt ostatecznie nie trafił do sprzedaży. FeelReal również jeszcze nie jest gotowy, jednak twórcy projektu chcą zebrać na urządzenie pieniądze z pomocą serwisu Kickstarter.

Skyrim VR z datą premiery na PC
Skyrim VR doczekał się ciekawego zwiastuna z okazji premiery
Bethesda ujawnia datę premiery dla Fallout 4 VR, Skyrim VR i Doom VFR
E3 2017: Skyrim z wersją na VR
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.