News

The Division 2 z oficjalnym zwiastunem gry wieloosobowej

Małgorzata Trzyna, 19.01.2019 08:16 0

Ubisoft przybliża zasady działania Stref Mroku i PvP.

Niedawno Ubisoft przygotował trailer fabularny The Division 2, teraz możemy obejrzeć kolejne materiały wideo, tym razem skupiające się na rozgrywce wieloosobowej i PvP. W nowej odsłonie gry najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie trzech Stref Mroku, każda z własną szatą fabularną. W strefie Wschód (największej) gracze będą mogli obserwować okolice z ogromnych, rządowych budynków, w strefie Południe (najmniejszej) nacisk położony jest na walkę z bliska we wnętrzach budynków i w wąskich przejściach, w strefie Zachód walka będzie toczyć się na średnich dystansach. Strefy Mroku podzielone są na mniejsze fragmenty, na których może bawić się do dwunastu graczy jednocześnie. Każda Strefa Mroku reaguje na działania graczy - wydarzenia pojawiają się w taki sposób, by zapewniać równowagę w całej Strefie.

Podczas zabawy będziemy mogli wybierać spośród rozmaitych atutów, np. dodatkowego miejsca na skażone przedmioty, większych nagród za zbuntowanych agentów albo większe szanse na zdobycie łupu. Ginąc w Strefie Mroku ze statusem zbuntowanych agentów traci się jednak doświadczenie.

W grze zostaną wprowadzone także spore zmiany w systemie ewakuacji. W pierwszej części gry zrzucony łup pozostawał na miejscu, teraz skażone i wymagające ewakuacji będą tylko rzadkie i trudne do zdobycia ulepszenia, reszta przedmiotów trafi prosto do ekwipunku gracza. Sprzęt i uzbrojenie zostanie dostosowane do poziomu siły umiejętności gracza, który sukcesywnie je ewakuuje.

W nowej odsłonie gry zostanie wykorzystana normalizacja, by dostosować otoczenie do poziomu gracza. Wprowadzono także połączenie punktów kontrolnych z niezniszczalnymi wieżyczkami, by przeciwdziałać zjawisku campingu w takich miejscach.

Ubisoft ogłosił także dynamiczne, ogólnoserwerowe wydarzenia zwane Okupowanymi Strefami Mroku, kiedy zasady funkcjonowania Stref Mroku zostają zmienione - nie ma podziału na agentów SHD ani zbuntowanych, nie ma normalizacji, system powiadomień ulega ograniczeniu, włączany jest sojuszniczy ostrzał - liczy się tylko zgarnianie łupów w ekstremalnie trudnych warunkach.

Więcej o trybie PvP znajdziecie na oficjalnej stronie The Division 2.


Prywatna beta the Division planowana jest na 7-11 lutego. Gra będzie dostępna od 15 marca 2019 r. na PC, Xbox One i PS4.

najnowsze