News

Pinkerton na tropie pieniędzy z Red Dead Redemption 2 – Take-Two pozwane

Katarzyna Dąbkowska, 15.01.2019 14:26 0

Agencja mówi jasno - może iść na ugodę, jak Take-Two dobrze zapłaci.

Red Dead Redemption 2 sprzedało się świetnie. Produkcja, choć jest dostępna tylko na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, zgromadziła potężną rzeszę fanów i zarabia na siebie miliony dolarów. Jak się okazuje, chce się do nich dobrać firma Pinkerton Consulting & Investigations, która pozwała Take-Two za bezprawne użycie nazwy firmy w grze. Agencja powiedziała, że jest w stanie pójść na ugodę, jeśli Take-Two dobrze zapłaci.

Sprawa nie jest jednak nowa – trafiła do sądu już w grudniu, kiedy wspomniana agencja zauważyła, że gra sprzedaje się fenomenalnie i można na tym zarobić spore pieniądze. Take-Two postanowiło jednak się odgryźć. Potwierdziło, że taka nazwa została użyta, jednak bazuje na historycznej Agencji Pinkertona zajmującej się kiedyś usługami detektywistycznymi.

Jak stwierdziło Take-Two, ograniczanie użycia takiej nazwy godziłoby w wolność słowa, dlatego złożyło pozew przeciwko Pinkerton Consulting & Investigations. Jak mówi firma, to nie jest pierwszy taki przypadek, kiedy Agencja Pinkertona została nadmieniona w filmie czy grze. Miało to miejsce chociażby w grze BioShock czy kilku filmach i serialach.

najnowsze