News

Nadchodzi Project Winter - kooperacyjny survival ze zdradzieckimi towarzyszami

Małgorzata Trzyna, 10.01.2019 13:20 0

Niebawem mają ruszyć otwarte beta-testy.

Project Winter to kooperacyjna gra survivalowa, w której, jak łatwo odgadnąć, gracze muszą współpracować ze sobą, by uniknąć smutnej śmierci podczas srogiej zimy: zbierać zasoby, naprawiać struktury i wypełniać zadania, by na końcu wezwać pojazd ratunkowy. Gra wyróżnia się wśród innych tytułów tym, że w zabawie bierze udział osiem osób, z czego dwie spiskują, by zamordować wszystkich pozostałych. Zdrajcy na początku nie są zbyt potężni, więc nie mogą wypełnić swej misji od razu, jednak z czasem staną się silniejsi. Obaj od początku wiedzą o sobie i mogą koordynować swe posunięcia, zdobywać zaufanie pozostałych i nastawiać ich przeciw sobie. Podczas zabawy gracze mogą porozumiewać się ze sobą przez czat głosowy (głos słychać w zależności, jak blisko danej postaci jesteśmy), przez prywatne komunikatory radiowe oraz tekstowy czat i emotki. Próba ucieczki na własną rękę nie wchodzi w grę: samotny gracz stanie się łatwym celem dla zdrajców, a nawet jeśli zostawią go oni w spokoju, dzieła dokończą trudne warunki środowiskowe i dzikie zwierzęta.

- W przeciwieństwie do innych gier survivalowych, w których musisz przetrwać, aby wygrać, w Project Winter musisz współpracować z innymi graczami, by pomogli ci przeżyć - tłumaczy szef Other Ocean Interactive, Ryan Hale. - Komunikacja wewnątrz gry jest kluczowym elementem, ale nikomu nie wolno ufać.

Project Winter ma wkrótce zostać udostępnione w Early Access. W planach jest także otwarta beta.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.