News

Erik Wolpaw ponownie pracuje dla Valve

LM, 06.01.2019 18:29 1

Teraz czekamy tylko na zapowiedź Half-Life 3.

Nie da się ukryć, że w minionych latach niezwykle rzadko mieliśmy okazję informować, o nowych grach ze stajni Valve a za to o wiele częściej słyszeliśmy o pracownikach, którzy po wielu latach pracy żegnają się z amerykańską firmą. Jednym z nich jest Erik Wolpaw – współscenarzysta Half-Life 2, Portal i Left 4 Dead – który po 13 latach pracy opuścił Valve. Okazuje się jednak, że nie na długo.

Użytkownicy forum reddit namierzyli Wolpawa na liście płac karcianki Artifact, a informację o ponownym podjęciu współpracy potwierdził także Gabe Newell. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kolejny ze scenarzystów – Jay Pinkerton – ponownie podjął pracę w Valve w lipcu 2018 roku.

Wygląda na to, że zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami firma Valve zamierza na stałe powrócić na mapę game developmentu i chociaż poza karcianką Artifact nie doczekaliśmy się jeszcze żadnych konkretów związanych z pozostałymi projektami, to omówione tu rewelacje podsycają nadzieje na powrót którejś z klasycznych serii Valve.

najnowsze