Felieton

Ponad 18 tys. banów w Overwatchu... dla samych Koreańczyków

Patryk Purczyński, 03 stycznia 2019 19:56 1

Blizzard nie przestaje walczyć z nieprawidłowościami i nieprzyjemną atmosferą w Overwatchu. Wraz z nowym rokiem firma rozdała bany hurtowo.

Nie da się ukryć, że gry Blizzarda w Korei Południowej cieszą się szczególnym uwielbieniem. Firma nie pozostaje jednak bierna na toksyczne zachowania tamtejszych użytkowników. Efektem jest zbanowanie ponad 18 tys. kont południowokoreańskich użytkowników Overwatcha jednego dnia. Powody są te same co zawsze - używanie nielegalnych wspomagaczy i toksyczne zachowania.

Co ciekawe, Blizzard nie poprzestał na wyrzuceniu szkodników ze swojego tytułu. Firma opublikowała częściowe nazwy wszystkich zbanowanych kont. Na forum utworzono tym samym swoistą ścianę wstydu. Każdy może teraz zobaczyć, czy nie znalazł się na niej nick gracza, który zalazł nam za skórę chociażby brakiem dobrych manier.

Kampania przeciwko toksycznym zachowaniom w Overwatchu to dla Blizzarda nic nowego. Firma chwali się zresztą skutecznymi wynikami swoich działań. Liczba napastliwych dialogów w sieciowej grze spadła w obu Amerykach o 28,8 proc., a w Korei o 21,6 proc.

StarCraft: Remastered otrzyma wkrótce Publiczny Serwer Testowy
Znamy plany rozwoju aspektów PvP w World of Warcraft Classic
Głuchy gracz Overwatch znalazł się w gronie 500 najlepszych graczy na świecie
System banów w Apex Legends działa świetnie - powracający oszuści otrzymują bana raz za razem
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.