News

Ponad 18 tys. banów w Overwatchu... dla samych Koreańczyków

Patryk Purczyński, 03.01.2019 19:56 1

Blizzard nie przestaje walczyć z nieprawidłowościami i nieprzyjemną atmosferą w Overwatchu. Wraz z nowym rokiem firma rozdała bany hurtowo.

Nie da się ukryć, że gry Blizzarda w Korei Południowej cieszą się szczególnym uwielbieniem. Firma nie pozostaje jednak bierna na toksyczne zachowania tamtejszych użytkowników. Efektem jest zbanowanie ponad 18 tys. kont południowokoreańskich użytkowników Overwatcha jednego dnia. Powody są te same co zawsze - używanie nielegalnych wspomagaczy i toksyczne zachowania.

Co ciekawe, Blizzard nie poprzestał na wyrzuceniu szkodników ze swojego tytułu. Firma opublikowała częściowe nazwy wszystkich zbanowanych kont. Na forum utworzono tym samym swoistą ścianę wstydu. Każdy może teraz zobaczyć, czy nie znalazł się na niej nick gracza, który zalazł nam za skórę chociażby brakiem dobrych manier.

Kampania przeciwko toksycznym zachowaniom w Overwatchu to dla Blizzarda nic nowego. Firma chwali się zresztą skutecznymi wynikami swoich działań. Liczba napastliwych dialogów w sieciowej grze spadła w obu Amerykach o 28,8 proc., a w Korei o 21,6 proc.

najnowsze