Razer Turret – klawiatura i mysz dla Xboksa One droższe od samej konsoli

LM
2018/12/20 14:49

Zestaw pozwoli na ponad 10 godzin zabawy dla pojedynczego ładowania, który możemy wydłużyć, jeśli zrezygnujemy z efektownego podświetlenia.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom firma Razer postanowiła przyspieszyć zaplanowaną na nadchodzące targi CES prezentację urządzeń wskazujących dedykowanych konsolom Xbox One i ogłosiła pierwsze konkrety związane z zestawem Razer Turret. Sprzęt trafi na rynek w pierwszym kwartale 2019 roku, ale zanim przejdziemy do specyfikacji poszczególnych urządzeń, warto zwrócić uwagę na sugerowaną przez producenta cenę pakietu. Razer Turret wyceniono na niespełna 250 dolarów (ok. 935 PLN), co oznacza, że klawiatura i mysz do Xboksa kosztują więcej niż samo urządzenie. Oczywiście fanów produktów amerykańskiego producenta z pewnością nie powstrzyma to od zakupu omawianego tutaj zestawu.

Razer Turret to bezprzewodowa klawiatura mechaniczna z podpórką na nadgarstki i wysuwaną podkładką pod bezprzewodową mysz. Całość wygląda dość minimalistycznie, gdy wyłączymy ozdabiające produkty podświetlenie Razer Chroma, które ma być oczywiście w pełni kompatybilne z Xboksem One. Wchodząca w skład zestawu klawiatura na pojedynczym ładowaniu zapewni nam około 11 godzin zabawy, podczas gdy mysz będzie działać około 30 godzin. Czas pracy pomiędzy ładowaniami możemy wydłużyć poprzez rezygnację z podświetlenia – wtedy klawiatura będzie działać przez ponad 40 godzin, a mysz do 50 godzin.

GramTV przedstawia:

Producent zapewnia, że klawiatura zaoferuje przełączniki o żywotności do 80 milionów kliknięć i aktywacji przy obciążeniu równym 50 g. Tymczasem mysz wyposażono w sensor 5G o maksymalnym DPI równym 16 000, akceleracji 50 G i szybkości 450 IPS. Obok tego gryzoń zaoferuje 7 programowalnych przycisków i przełączniki dla klawiszy głównych o żywotności 50 milionów kliknięć.

Pierwsze zestawy trafią do klientów w 2019 roku, ale już teraz można składać zamówienia w sklepie Microsoftu.

Komentarze
3
MisioKGB
Gramowicz
21/12/2018 08:11

Chwila, to jest sama klawa plus mysz za prawie klocka? Myślałem, że w skład zestawu wchodzą też te głośniku ze zdjęcia. Poza tym 11 godzin? Serio? Mój logitech wytrzymuje kilka miesięcy ;d

Feno
Gramowicz
21/12/2018 00:53

Kiedyś za dawnych czasów kupiłem dwie myszki Razera. Obie padły po około pół roku. Nigdy więcej. Od tamtej pory przesiadłem się na Steelseries i jestem bardzo zadowolony :)

HamadaMasatoshi
Gramowicz
20/12/2018 19:56

Tymczasem mój bezprzewodowy zestaw mysz+klawiatura od Microsoftu za zatrważające 150zł działa na jednym ładowaniu już kilka miesięcy. WTF? Ludzie kupują takie świecące buble?