News

Fallout 76 w 2018 roku sprzedał się gorzej od pięcioletniego GTA V

Patryk Purczyński, 19.12.2018 19:20 3

To z pewnością nie jest najlepszy czas dla Bethesdy. Najnowsza gra firmy, Fallout 76, stała się przedmiotem bolesnego porównania z GTA V.

Fallout 76 sprzedał się w tym roku gorzej od Grand Theft Auto V - wynika z szacunków NPD. Nie byłoby w tym żadnej ujmy dla produkcji Bethesdy, gdyby chodziło o łączne rezultaty, wszak gangsterski hit Rockstara jest jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów. Niestety, mowa jest tu tylko o sprzedaży w roku bieżącym. Fallout 76 debiutował w listopadzie, zaś GTA V... przed pięcioma laty.

Bethesda oficjalnych wyników sprzedaży swojej ostatniej produkcji dotąd nie podała. Wspomniano jedynie, że w tytuł zagrały już "miliony" użytkowników, a całej historii serii Fallout tylko dwie odsłony miały lepszy miesiąc otwarcia: Fallout 4 i Fallout: New Vegas. Fallout 76 zakończył ponadto listopad na czwartym miejscu w rankingu NPD, ulegając jedynie Battlefieldowi V, Call of Duty: Black Ops IV i Red Dead Redemption 2. Dotychczasowa sprzedaż nie wystarczyła natomiast do wskoczenia do czołowej dziesiątki tegorocznych bestsellerów.

Najważniejszą przyczyną rozczarowującej dyspozycji Fallouta 76 jest z pewnością jakość produktu. W naszej recenzji Michał "Myszasty" Nowicki nie pozostawił na produkcji Bethesda Game Studios suchej nitki. Jego opinia nie odbiega od trendów panujących w zachodnich mediach. Gra, w zależności od platformy, notuje średnie w okolicy 50 punktów.

najnowsze