Felieton

Zapowiedziano El Hijo – skradankę w klimatach Westernu z małym chłopcem w roli głównej

LM, 13 grudnia 2018 12:31 0

Tytuł ukaże się w połowie 2019 roku na PC i konsolach.

Zlokalizowane w Berlinie niezależne Honig Studios/ ujawniło swój najnowszy projekt – zrealizowaną w klimacie Westernu skradankę El Hijo, która w 2019 roku ukaże się na PC Windows i Mac oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Tytuł wprowadzi na rynek komórka THQ Nordic – firma Handy Games, a przy okazji zapowiedzi w sieci pojawiło się kilka screenów i zwiastun produkcji, które załączyliśmy do wiadomości.

W El Hijo przeniesiemy się na Dziki Zachód, by poznać historię tytułowego sześcioletniego chłopca, który w obawie przed zagrożeniem ze strony bandytów został umieszczony w lokalnym klasztorze. Chłopiec szybko zdecydował się uciec ze świątyni, by odnaleźć matkę, a my będziemy towarzyszyć mu w podróży i pomożemy uniknąć czyhających na niego niebezpieczeństw.

El Hijo nie będzie w stanie mierzyć się z zagrożeniami wykreowanego świata, więc mechanika rozgrywki skupia się na skutecznym pozostawaniu niezauważonym i odwracaniu uwagi oponentów za pomocą rozmaitych zabawek. Całość obserwujemy w rzucie izometrycznym, a w toku rozgrywki będziemy przemierzać zarówno świątynne mury, jak i piaski pustyni czy siedliska bandytów.

Zapowiedziano ReadySet Heroes – imprezową grę akcji z elementami RPG od twórców Orcs Must Die!
Funcom wydawcą Moons of Madness - kosmicznego horroru z Cthulhu
Journey to the Savage Planet z zabawnym trailerem pokazującym kolorowe lokacje
Iron Man VR jeszcze w tym roku trafi na PlayStation VR
najnowsze