News

Blizzard pracuje nad grą w uniwersum Warcrafta przypominającą Pokémon Go?

Małgorzata Trzyna, 22.11.2018 14:46 0

Twórcy są entuzjastycznie nastawieni do gier mobilnych.

gracze nie przyjęli dobrze zapowiedzi Diablo: Immortal na smartfony, ale to nie oznacza, że Blizzard zrezygnuje z tytułów mobilnych. Już wcześniej zapowiadał, że szykuje więcej gier na smartfony. Jak mówi anonimowy informator w rozmowie z Kotaku:

- W Blizzardzie pracuje wiele osób grających na urządzeniach mobilnych. Wiele osób je lubi. Reakcja wewnątrz firmy na Immortal jest zupełnie inna niż na zewnątrz. Częściowo jest to związane z tym, że ludzie chcą pracować nad mniejszymi projektami. Mniejsze projekty na urządzenia mobilne mają sens.

Kolejni informatorzy dodali również, że całkiem sporo osób w Blizzardzie grało w Pokémon Go. Słynna figura orka w centrum kampusu Blizzarda to tzw. Gym, o który codziennie walczą pracownicy jako trenerzy Pokemonów. Naturalnym więc było, że zaczęli myśleć o grze w tym stylu, ale w świecie Warcrafta - obecnie trwają prace nad spin-offem na smartfony. Nie chodzi tylko o to, że taki spin-off Warcrafta mógłby zapewnić Blizzardowi zyski. Gra powstaje także dlatego, że główny projektant, Cory Stockton (wcześniej pracował nad World of Warcraft), jest wielkim fanem Pokemonów. Ludzie, którzy grali w mobilnego Warcrafta, mówią, że ma on do zaoferowania więcej niż Pokémon Go, w tym mechaniki single-player.

najnowsze