Felieton

Hakowanie istotnym elementem Cyberpunku 2077

Patryk Purczyński, 20 listopada 2018 17:25 2

Umiejętne hakowanie ułatwi w Cyberpunku 2077 wiele spraw. O tym, jak można je wykorzystać, opowiada pokrótce przedstawiciel CD Projekt RED.

"Netrunning z pewnością będzie istotną częścią Cyberupnku 2077, ale nie mogę powiedzieć na ten temat nic więcej" - zdradził jeden z przedstawicieli CD Projekt RED za pośrednictwem Facebooka. "Mogę powiedzieć, że w trakcie rozgrywki będzie można hakować systemy, co pomoże w trakcie misji, otworzy drzwi, rozproszy przeciwników itp. Gracze będą też w stanie pozyskać informacje, które wykorzystają do swoich celów - lokacje interesujących miejsc itd." - dodał.

Wygląda więc na to, że Cyberpunk 2077 nie uniknie porównań do takich tytułów, jak Deus Ex czy Watch Dogs, gdzie mechanika pozwalała na wykonywanie podobnych czynności. Warto jednocześnie przypomnieć, że Netrunner będzie jedną z trzech klas (dwie pozostałe to Techie i Solo), ale ich system będzie płynny. W skrócie chodzi o to, że gracze będą mogli rozwijać swoją postać w dowolnym kierunku - żadna ścieżka nie zostanie zablokowana przez wybranie konkretnej klasy.

Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier znajdujących się obecnie w produkcji. Produkcja CDP RED w tej właśnie kategorii zdobyła ostatnio Golden Joystick Awards.

Amy Hennig z nagrodą za całokształt twórczości na przyszłorocznym GDC
Detroit: Become Human - dwa miliony sprzedanych egzemplarzy
Assassin's Creed z symfoniczną trasą koncertową. Będą trzy występy w Europie
Super Smash Bros. Ultimate wielkim hitem w Japonii
najnowsze