News

Civilization VI: Gathering Storm ogłoszone

Patryk Purczyński, 20.11.2018 19:15 0

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi podejrzeniami, Firaxis Games ogłosiło nowy dodatek do Civilization VI. Rozszerzenie ma już datę premiery.

Gathering Storm - taki tytuł nosi nowo ogłoszony dodatek do Civilization VI. Skupi się on na kwestiach klimatycznych. Gracze będą musieli stawić czoła wyzwaniom geologicznym i meteorologicznym, takim jak wulkany, zamiecie, powodzie, susze i zmiany klimatu. Staną również przed dylematem czy stosować takie surowce jak węgiel i ropa, które co prawda napędzają elektrownie, ale jednocześnie szkodzą środowisku. Wraz z postępami w rozgrywce użytkownicy uzyskają dostęp do technologii bardziej przyjaznych naturze.

Civilization VI: Gathering Storm wprowadzi do rozgrywki osiem nowych cywilizacji i dziewięciu liderów. Każda frakcja dysponować będzie niepowtarzalnymi jednostkami, budynkami, usprawnieniami czy dystryktami. Wspomniano także o dwóch scenariuszach. Pierwszy z nich obejmuje czasy tzw. czarnej śmierci, czyli epidemii dżumy, która przetoczyła się przez Europę i Azję w XIV wieku. Drugi toczy się na początku I wojny światowej, skupiając się na konflikcie Niemiec z Francją.

Gathering Storm ukaże się 19 lutego na pecetach. Choć Civilization VI zadebiutowało na urządzeniach przenośnych z systemami iOS i Android, Take-Two nie zapowiedziało na razie dodatku na smartfony i tablety. Tymczasem Waszej uwadze polecamy trailer i pierwsze screeny.

najnowsze