News

Square Enix już pracuje nad grą na PS5

Patryk Purczyński, 15.11.2018 18:00 0

Choć nowe konsole nie zostały jeszcze przedstawione światu, twórcy gier już dobrze wiedzą, z czym będą mieli do czynienia. Dowód dostarcza Square Enix.

Należące do Square Enix studio Luminous Productions pracuje już nad grą na PlayStation 5. Nic nie zostało co prawda oficjalnie ogłoszone, ale tak wynika z internetowego CV jednego z pracowników zespołu, zamieszczonego w serwisie LinkedIn. Artyta trójwymiarowych modeli postaci co prawda zdążył już zedytować swój profil, ale zrzut ekranu z informacją o "wysokobudżetowej grze na PS5" został uwieczniony przez jednego z użytkowników forum ResetEra.

Nie jest zresztą tajemnicą, że studia otrzymują narzędzia developerskie na długo zanim nowe konsole zostaną oficjalnie ogłoszone. W ten sposób mogą lepiej przygotować się na premierę nowego sprzętu i szybciej wzbogacić jego bibliotekę gier. Samo Luminous Productions jest nowym, bo założonym w marcu 2018 roku, studiem, które będzie skupiało się na produkcji tytułów AAA. Pierwotnie jego szefem został mianowany reżyser Final Fantasy XV Hajime Tabata, ale w zeszłym tygodniu podano, że opuścił on szeregi zespołu.

najnowsze