News

Sony sprzedało ponad 86 mln sztuk PS4. Zobacz infografikę

Patryk Purczyński, 15.11.2018 19:50 2

Piąta rocznica wypuszczenia na rynek PlayStation 4 to dla Sony nie lada powód do świętowania - głównie dzięki świetnej dyspozycji konsoli.

Według stanu na 19 września sprzedaż PlayStation 4 na świecie przekroczyła 86 milionów egzemplarzy. Do 18 czerwca udało się też rozprowadzić niemal 778 milionów gier na tę konsolę. Wśród najchętniej kupowanych tytułów znalazły się gry z serii Call of Duty i FIFA, a także Grand Theft Auto V. Tak przedstawiają się najważniejsze statystyki związane z PS4, które Sony zebrało z okazji piątej rocznicy wprowadzenia platformy na rynek. Całość schludnie przedstawia poniższa infografika.

- Chciałbym podziękiwać wszystkim naszym niesamowitym fanom, których pasja inspiruje nas każdego dnia do uczynienia z PS4 najlepszym miejscem do grania. Nie możemy się już doczekać wszystkich, którzy dołączą do społeczności PS4 w trakcie okresu świątecznego i później - przekazał Erik Lempel, starszy wiceprezes ds. marketingu w PlayStation Worldwide. Przypomniał on również, że konsola wciąż oczekuje na przybycie takich hitów, jak Days Gone, Death Stranding, Dreams, Ghost of Tsushima i The Last of Us II.

najnowsze