Powstaje wysokobudżetowa gra Five Nights at Freddy's

Małgorzata Trzyna
2018/11/13 13:16
0
0

Zapowiedzianego w lutym filmu bazującego na grach FNAF nie zobaczymy jednak zbyt szybko.

Powstaje wysokobudżetowa gra Five Nights at Freddy's

Scott Cawthon napisał na Steam, że "trwają prace nad wieloma wspaniałymi rzeczami, z czego większość ujrzy światło dzienne w roku 2019 - są to nowe porty, gry i książki". Obecnie trwają prace nad projektami FNAF VR (ukończone w 40%), FNAF AR (ukończone w 10%), FNAF: Into Madness (Cawthon chce kiedyś opracować ten tytuł, wykorzystać poprzednie pomysły - będzie to darmowa gra dla fanów), porty HD na konsole i urządzenia mobilne powstające przy współpracy ludzi z Clickteam - Android, iOS, Xbox i PlayStation (ukończone w 20%), wysokobudżetowa gra (wszystko jest jeszcze w fazie planowania) oraz nowa seria książek od Scholastic (postępy prac - 20%).

Jeśli chodzi o film, rozpoczęto prace nad nowym scenariuszem, gdyż poprzedni nie spodobał się Cawthonowi. Ten film (oraz przyszłe) mają opierać się wyłącznie na Five Nights At Freddy's 1-3.

GramTV przedstawia:

- Miałem napisany scenariusz; Jasonowi przypadł do gustu, Chris Columbus również był zadowolony, ale ja uznałem, że to nie jest to. Miałem inny pomysł, który bardziej mi się podobał. Biorę na siebie odpowiedzialność za to opóźnienie, to moja wina. Dla wszystkich, w tym dla mnie, było wyzwaniem przygotowanie właściwego scenariusza. Jestem jednak zdeterminowany, by znaleźć właściwą historię. Trzymam się tego, co zawsze mówiłem, albo powstanie dobry film, albo żaden. Nie podoba mi się odwlekanie projektu, który był już wielokrotnie odwlekany, ale muszę ufać moim instynktom, które podpowiadają, co będzie ekscytujące i interesujące i co naprawdę chcą zobaczyć fani. Jeśli to oznacza zaczynanie od zera ponad dziesięć razy, to tak właśnie postąpię. Pozytywną rzeczą jest to, że każda próba jest coraz lepsza w mojej opinii, więc mimo opóźnień, wszystko zmierza we właściwym kierunku.

Ostatnim projektem FNAF było Ultimate Custom Night, udostępnione za darmo na Steam.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!