Informacje

Five Nights at Freddy's - film w rękach reżysera takich produkcji jak Kevin sam w domu czy Piksele

... Katarzyna Dąbkowska

Chris Columbus ma na swoim koncie również reżyserię do dwóch filmów o Harrym Potterze oraz scenariusze do Goonies i Gremliny rozrabiają.

Five Nights at Freddy's  - film w rękach reżysera takich produkcji jak Kevin sam w domu czy Piksele - obrazek 1

W kwietniu 2015 roku świat obiegły wieści, że Warner Bros. zakupił prawa do stworzenia filmu na podstawie serii gier Scotta Cawthona – Five Nights at Freddy's. Od tamtego czasu niespecjalnie słyszeliśmy o tej produkcji. Do teraz, bo Deadline podał do wiadomości, że nad projektem pracował będzie Chris Columbus.

Jeśli to nazwisko nic wam nie mówi, to już tłumaczymy, że Columbus jest reżyserem najbardziej uwielbianego przez widzów w Polsce świątecznego filmu – Kevin sam w domu. To on stoi również za kontynuacją – Kevin sam w Nowym Jorku. Poza tym możecie go znać z takich produkcji jak Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic czy Pani Doubdfire. Ma tez na koncie epizod związany z grami – Piksele. Poza tym Columbus jest również scenarzystą. Pracował między innymi nad scenariuszami prawdziwych hitów z lat 80 – Goonies oraz Gremliny rozrabiają. Film na podstawie serii Five Nights at Freddy's jest zatem w świetnych rękach. Columbus ma się zająć całą produkcją, scenariuszem i reżyserią. Film powstanie dla wytwórni Blumhouse, która ma na swoim koncie takie filmy jak Split, Sinister, Naznaczony czy nominowany do Oscarów Uciekaj! m.in. w kategorii Najlepszy film.

Przypomnijmy, że seria Five Nights at Freddy's opiera się na historiach stróża nocnego, którego zadaniem jest przypilnowanie pizzerii Freddy Fazbear's Pizza. Lokal wprost usiany jest animatronicznymi zabawkami ożywającymi po zmroku. Zapowiada się zatem ciekawy horror.

Five Nights at Freddy's  - film w rękach reżysera takich produkcji jak Kevin sam w domu czy Piksele - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?