News

PlayStation 5 - DualShock 5 ma dostać spore zmiany

Katarzyna Dąbkowska, 12.11.2018 20:01 0

Ekran dotykowy ma pojawić się w innym miejscu.

PlayStation 5 nie jest jeszcze potwierdzone, jednak deweloperzy od czasu do czasu przebąkują o nowej generacji konsol. Szczegółów nie znamy, jednak sporo może zdradzić wniosek patentowy, jaki Sony Interactive Entertainment America zarejestrowało w październiku. Mówi on o nowych technologiach, jakie mogły by być użyte w produkcji kontrolera DualShock 5.

Z wniosku patentowego wynika, że ogólnie wyglądem kontroler będzie przypominał starego DualShocka, jednak z pewnymi zmianami. Po lewej stronie widzimy krzyżak, ale z dodatkowym przyciskiem pośrodku. Po prawej stronie widoczne jest standardowe ułożenie przycisków. Zniknął jednak przycisk znajdujący się pośrodku, wraz z ekranem dotykowym. Zamiast tego znajdziemy tam dużo mniejszy przycisk, ale jego funkcja nie jest znana. Teraz przycisk z ekranem dotykowym pojawia się na dole, pod analogami.

Aktualnie są to jedynie szkice koncepcyjne we wniosku patentowym. Nie wiadomo, czy pomysły zostaną wdrożone. Więcej informacji podane zostanie z pewnością bliżej ujawnienia nowej wersji konsoli.

najnowsze