News

Diablo 4 - Blizzard komentuje informacje o zapowiedziach

Katarzyna Dąbkowska, 07.11.2018 12:02 4

Potwierdza również, że jest wiele projektów związanych z tą serią.

Blizzard nie miał najlepszego BlizzConu w tym roku. Podczas imprezy gracze liczyli na potwierdzenie nowej gry z uniwersum Diablo. Chodziło im jednak o pełnoprawny tytuł na PC i konsole. Zamiast tego dostali Diablo Immortal - grę na smartfony i tablety. Gracze podnieśli bunt, więc Blizzard zaczął się tłumaczyć, że ma jeszcze wiele projektów z uniwersum Diablo w planach. Pojawiła się również plotka o tym, że „czwórka” jest już w planach, jednak Blizzard w ostatniej chwili postanowił wycofać się z oficjalnego ujawnienia tej gry. Teraz przedstawiciele firmy postanowili skomentować te doniesienia.

- Po pierwsze chcemy wspomnieć, że zdecydowanie słyszymy naszą społeczność. Generalnie nie komentujemy plotek ani spekulacji, ale możemy powiedzieć, że nie usuwaliśmy żadnych planowanych ogłoszeń z BlizzConu w tym roku lub nie planujemy innych zapowiedzi. Nadal mamy różne zespoły pracujące nad wieloma niezapowiedzianymi projektami w uniwersum Diablo i ogłosimy je, kiedy nadejdzie na to najlepszy czas.

Blizzard nie potwierdził jednak, czy Diablo 4 jest faktycznie w produkcji. Nie wiadomo również, kiedy ewentualnie się pojawi. Firma raczej nie bez powodu pokwapiła się o grę na smartfony i tablety. Hearthstone, choć stworzone przez bardzo małą ekipę, stało się fenomenem.

najnowsze